Черноморец направи грешна стъпка, завършвайки 0:0 като гост на Монтана в мач от 9-ия кръг на "А" група. Така "акулите" пропуснаха открилата им се възможност поне за ден да оглавят класирането. С прибавената точка Черноморец събра 19, колкото има и Литекс. Лидер остава Левски с 21. Монтана е на 10-ата позиция с 9 точки.

Селекцията на Красимир Балъков и днес продължи традицията да играе трудно на стадион "Огоста", където през миналия сезон отново не успя да победи, а срещата завърши 2:0 за избраниците на Атанас Джамбазки.

Двата отбора не показаха стойностен футбол като преобладаваха единоборствата на лошия и разкалян терен.

Гостите от Бургас първи имаха шанс за гол. В 33-ата минута Мартин Тошев бе отлично изведен, но прехвърлящият му удар премина на сантиметри над вратата на Монтана. Малко след това домакините отвърнаха с опасна атака, но Атанас Чипилов нацели греда, а при добавката Мирослав Антонов би слабо с глава, като Паскал Борел успя да улови топката.

Още до почивката на наставника на Монтана Атанас Джамбазки му се наложи да прави две принудителни смени. Първо играта напусна Георги Мечечиев в 31-ата минута, а мястото му зае Димитър Илиев. Три минути след това и Мирослав Иванов получи травма и бе заменен от Владимир Мичев.

През второто полувреме резервата на гостите Пламен Крумов нанесе силен изстрел, но топката преминава на сантиметри покрай лявата греда на вратата на домакините. Десетина минути преди края на мача Атанас Чепилов пропусна да вкара за Монтана. Нападателят напредна към вратата на Черноморец, стреля в близост до границата на наказателно поле, Траян Дянков обаче с шпагат блокира удара му, след което Борел хвана топката.

В крайна сметка гол така и не падна и срещата завърши 0:0. /БЛИЦ

Срещата по минути
1 - Паскал Борел лови удар на Луис Едуардо
2 - Антонио Дос Сантос обстрелва вратата на Монтана директно от пряк свободен удар, Христо Иванов внимава и лови топката
14 - Изстрел на Георги Андонов преминава покрай лявата греда на вратата на домакините
31 - smqna.jpg Принудителна смяна за Монтана. Димитър Илиев влиза на мястото на контузения Георги Мечечиев
33 - Страхотен пропуск на Мартин Тошев, който беше отлично изведен, но прехвърлящият му удар премина на сантиметри над вратата на Монтана
34 - smqna.jpg Втора смяна за Монатана, Владимир Мичев се появява на мястото на Мирослав Иванов
37 - ГРЕДА! Атанас Чепилов уцели гредата след удар от границата на наказателното поле, след което топката с глава засече Мирослав Антонов, но право в ръцете на Паскал Борел
38 - Удар на Антонио Дос Сантос е уловен от Христо Иванов
45 - Продължението на първото полувреме е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

61 - smqna.jpg Първа смяна за Черноморец. Антонио Дос Сантос отстъпва мястото си на Пламен Крумов
66 - Пламен Крумов нанася силен изстрел, топката преминава на сантиметри покрай лявата греда на вратата на домакините
75 - smqna.jpg Красимир Балъков също извършва последна смяна. Тодор Паланков отстъпва мястото си на Андриан Фернандеш
78 - Атанас Чепилов пропуска да вкара за Монтана. Нападателят напредна към вратата на гостите от Бургас, стреля в близост до границата на наказателно поле, Траян Дянков обаче с шпагат блокира удара му, след което Борел хвана топката
81 - jalt.jpg Жълт картон за Димитър Илиев за нарушение срещу Марсио Нуньо пред наказателното поле на Монтана
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Монтана и Черноморец завършиха 0:0

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:0
МОНТАНА:
1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев (31-8.Димитър Илиев), 4.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 13.Димитър Наков, 14.Антон Личков, 20.Мирослав Иванов (33-16.Владимир Мичев), 21.Даниел Гаджев, 9.Луис Едуардо, 10.Мирослав Антонов (73-5.Венцислав Христов), 11.Атанас Чепилов
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 3.Георги Иванов, 8.Димитър Илиев, 22.Светлан Кондев, 17.Мурад Ибрахим, 16.Владимир Мичев, 5.Венцислав Христов
Треньор: Атанас Джамбазки

4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ:
33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 8.Марсио Нуно, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (75-9.Адриан Фернандеш), 30.Антонио Дос Сантос (61-11.Пламен Крумов), 77.Георги Андонов (69-39.Муса Койта), 13.Мартин Тошев
Резерви: 12.Стоян Колев, 26.Георги Терзиев, 11.Пламен Крумов, 7.Матиас Морис, 10.Костадин Дяков, 39.Муса Койта, 9.Адриан Фернадеш
Треньор: Красимир Балъков