"Ботев" направи още една крачка към завръщането си в професионалния футбол. Пловдивският тим победи със 7:0 аутсайдера в Югоизточната “В” група Габровница (Горно Сахране). Игралият в Леверкузен Атанас Курдов за пореден път бе във вихъра си, като отбеляза 4 попадения за успеха. Два гола добави Георги Какалов, а още един реализира Петко Фанев. Двубоят бе ръководен от женска съдийска тройка, водена от Камена Георгиева.

До 30-ата минута резултатът бе само 1:0 с един гол на Атанас Курдов, който се разписа отблизо след пас на Какалов. В 32-ата минута именно Какалов вкара втория гол, като оставен непокрит заби с глава отблизо след перфектно центриране от Ридван Хаджифейзула. В края на полувремето при разбъркване третия гол в мача заби отново Курдов.

Второто полувреме започна с нов гол - в 50-ата минута се разписа Петко Фанев за 4:0. До края още на два пъти се разписа Атанас Курдов, оформяйки 4 гола за личната си сметка. Втори гол за себе си и седми в мача вкара Георги Какалов.

Преследвачът на "Ботев" Нефтохимик разби Стамболово с 5:0 в друг мач от групата./БЛИЦ