Славия загуби с 0:2 у дома от "Ботев" (Пловдив) в контролна среща. Попаденията за "канарчетата" реализираха Димитър Байрев в 5-ата минута и Християн Казаков в 83-ата.

Избраниците на Петър Хубчев се държаха като равен с равен срещу елитния си съперник. На моменти дори "канарчетата" изцяло контролираха играта и само могат да съжаляват, че не записаха победа с по-изразителен резултат. Нападателите Мартин Стефанов и Атанас Курдов се отчетоха с фрапантни пропуски пред вратата на Славия.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута, когато Димитър Байрев получи топката в наказателното поле на домакините и с топовен изстрел я изпрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Емил Петров - 0:1.

Второто попадение за "Ботев" падна в 83-ата минута. Тогава Николай Манчев изпълни пряк свободен удар, Петров изби, след което топката попадна в Християн Казаков, който отблизо реализира за крайното 2:0 за тима от Източната "Б" група.

СЛАВИЯ - "БОТЕВ" (Пд) 0:2
0:1 Димитър Байрев (5), 0:2 Християн Казаков (83)

СЛАВИЯ: Петров, Димитров, Молдованов, Златков, Филипов, Маркес, Георгиев, Илиев, Том, Васев, Жуниньо (в 46-ата минута влизат Дреновички, Огнянов, Попев, Стойков, Василев)

"БОТЕВ": Николов, Христов, Домакинов, Н. Димитров, В. Байрев, Ив. Димитров, Гуджев, Киков, Асенов, Стефанов, Д. Байрев (в 55-ата минута влизат Курдов, Василев, Тимонов, П. Атанасов, К. Атанасов, Казаков, Гаджалов, Андреев, Цветков, Манчев)