Тренировъчната седмица в "Ботев" (Пловдив) завърши с двустранна игра, която се проведе снощи на стадион „Пловдив”. Костадин Видолов раздели своите възпитаници на два отбора, като даде шанс и на няколко момчета от юношеския тим. Играчите бяха в официални екипи, а за спаринга бе осигурена и съдийска тройка.

В двубоя не участваха Сашо Александров, Христо Телкийски и Христо Иванов, както и контузеният Даниел Божков. Съставите изглеждаха по следния начин:

"Жълто-черни": Росен Андонов, Емил Аргиров, Никола Домакинов, Николай Димитров, Лазар Марин, Ангел Рахов, Мариян Огнянов (Християн Казаков), Тодор Неделев, Йордан Христов (Методи Цветков), Димо Атанасов, Петър Атанасов

"Виненочервени": Армен Амбарцумян, Васил Василев, Венци Бонев (Радослав Терзиев), Мартин Димов, Ивайло Димитров (Ники Андреев), Николай Манчев, Димитър Байрев, Атанас Курдов, Валентин Веселинов, Лъчезар Ангелов (Константин Атанасов), Деян Христов

Мачът завърши с убедителна победа на „жълто-черните” с 5:1. През първото полувреме обаче играта бе равностойна, също както и резултатът, който на почивката бе 1:1. Тодор Неделев даде преднина на своите с премерен удар в долния десен ъгъл след центриране на Данчо Христов и свалена от Петър Атанасов топка. Почти веднага играчите в екип с цвят бордо изравниха след отлична комбинация между Курдов и Манчев, завършена от последния с нисък удар в долния ляв ъгъл.

През второто полувреме „жълто-черните” вкараха четири безответни гола. Първо Петър Атанасов направи дълъг рейд през центъра и завърши с точен шут с левачката. След това отново той оползотвори отличен пас на Димо Атанасов и покачи на 3:1. Последва асистенция на Петьо към Лазар Марин, който стреля покрай Армандо за 4:1. Крайният резултат фиксира Димо Атанасов след поредица от финтове и силен шут под гредата от малък ъгъл.

Костадин Видолов пусна футболистите в почивка за два дни, а в понеделник сутрин събира отбора и започва подготовката за мача с Добруджа, който е на 5 май в Сливен.

Както е известно, този уикенд "Ботев" няма мач от Източната "Б" група, тъй като бие служебно Доростол (Силистра).