"Ботев" (Пловдив) продължава напред за Купата на БФС при родените 1996 година. "Канарчетата" победиха "Левски-Раковски" след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши 3:3, а при ударите от бялата точка гостите надделяха с 4:3. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Герена".

Мачът започна с натиск на "Ботев" и в 14-ата минута Валентин Томов откри резултата. Само 5 минути по-късно "сините" изравниха. В 23-ата "жълто-черните" отново поведоха, след като втори гол в двубоя отбеляза Валентин Томов. До края на полувремето и двата отбора пропиляха няколко добри положения за гол.

В самото начало на втората част "канарчетата" стигнаха до трети гол, който бе дело на Илия Георгиев, който прехвърли вратаря от около 35 метра. 6 минути по-късно домакините върнаха едно попадение, след груба грешка в отбраната на "Ботев". В следващите минути играта загрубя, а пред двамата вратари нямаше чисти ситуации. В 78-ата минута домакините изравниха, след гол с глава от корнер, и пратиха мача в дузпи - 3:3.

При 11-метровите наказателни удари възпитаниците на Стефан Стоянов показаха по-здрави нерви и въпреки, че изоставаха преди последната дузпа, обърнаха резултата и се класираха в следващата фаза на турнира. За "Ботев" от бялата точка реализираха Илия Георгиев, Гери Димитров, Мартин Димитров и Мартин Атанасов, а пропуски направиха Васил Кирков и Валентин Томов.

Съставът на "Ботев": Мартин Димитров, Рашко Ангелинов, Атанас Паскалев, Динко Шопов, Васил Кирков, Гери Димитров, Валентин Томов, Серкан Юсеин (к) (Мартин Атанасов), Илия Георгиев, Браян Марков (Илиян Кочев), Емил Камберов (Никола Марин).

Пирин (Благоевград) - СЛАВИЯ 0:1
Светкавица (Търговище) - ВИДИМА-РАКОВСКИ (Севлиево) 4:5 след дузпи (0:0 в ред. време)

9 ноември (сряда), 14:30 часа
Берое - ЛИТЕКС 3:5 след дузпи (1:1 в ред. време)
"Левски-Раковски" (София) - "БОТЕВ" (Пловдив) 6:7 след дузпи (3:3 в ред. време)

10 ноември (четвъртък), 10:30 часа