"Ботев" (Пловдив) победи "Левски" с 2:0 на финала за Купата на БФС при децата (родени 2001 година). Двубоят се игра във Велинград с главен съдия Ивайло Стоянов. Треньор на "канарчетата" е Стефан Стоянов, а на "сините" от София - Димитър Телкийски.

Още в 3-ата минута Мартин Петков напредна през центъра и от около 25 метра отправи бомбен удар, откривайки резултата, пише Viasport.bg. Попадението съвпадна със заря, която публиката на "канарчетата" изстреля във въздуха.

Около 15-ата минута петдесетина фенове на "Ботев" тръгнаха да прекосяват на бегом трибуните и се насочиха към малобройна агитка на "Левски". Полицията се намеси и след кратка разправия с "жълто-черните" фенове предотврати по-сериозно стълкновение.

До края на първото полувреме голмайсторът Петков се отчете и с удар в гредата. През второто полувреме "Левски" започна доста по-добре и направи пропуск още в 36-ата минута. В 37-ата обаче Кристиян Добрев се измъкна зад защитата на "сините", но сам срещу вратаря стреля в аут. В 43-ата минута отново гредата спаси "Левски", този път след удар на Тонев. В 49-ата минута "канарчетата" поведоха с 2:0. След центриране от свободен удар Атанас Янков, който бе оставен напълно непокрит в малкото наказателно поле, засече и прати топката във вратата.

"Ботев" (Пловдив) - "Левски" 2:0
1:0 Мартин Петков (3), 2:0 Атанас Янков (49)