"Ботев" (Пловдив) постигна поредната си убедителна победа от началото на първенството при U19. В мач от 5-ия кръг "жълто-черните" разбиха с 15:0 "Левски" (Карлово). "Канарчетата" бяха абсолютни господари на изкуствения терен в "Коматево" и освен отбелязаните голове удариха няколко греди и изпуснаха редица положения. През първата част момчетата на Иван Кочев реализираха 8 попадения, а след почивката добавиха нови 7.

По 3 гола за "жълто-черните" вкараха Гери Димитров, Виктор Пенчев, Борис Тютюков и Емил Камберов. Две попадения записа Рангел Игнатов, а последният гол бе вкаран от Арам Адамян. В заключителните секунди на срещата гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бе спасена от Мартин Димитров.