“Ботев” (Пловдив) победи Етър с 3:1 дербито от 22-ия кръг на Източната "Б" група. Освен четири гола в мача имаше и четири червени картона.

Гостите от Велико Търново поведоха през първата част чрез Господинов от дузпа, при която бе изгонен Емил Аргиров. Неостаряващия капитанът на домакините Александър Александров вкара два гола и с тях Ботев успя да обърне от 0:1 до 2:1 резултата в своя полза. Третото попадение заби резервата Петър Атанасов.

След попадението на гостите публиката на Ботев започна да хвърля предмети към терена, където полетя и празна каса от бира. Треньорът на гостите пък Цанко Цветанов бе проснат на земята след удар с бутилка и поиска срещата да бъде прекратена, но това не се случи.

В края на първата част главният рефер изгони и Русков от гостите, но червеният картон бе доста спорен. В разправията помощникът-треньорът на Етър Калоян Чакъров също бе изгонен.

В началото на второто полувреме последва нов червен картон за гостите, този път за Ивайло Русев, който заслужено бе изгонен, след като задържа откъснал се сам срещу вратаря противников футболист.

“Ботев” (Пловдив) - Етър 3:1
0:1 Господинов (33-дузпа), 1:1 Александър Александров (54), 2:1 Александър Александров (63), 3:1 Петър Атанасов (74)

“Ботев”:
Христо Иванов, Аргиров, Бонев, Домакинов, Димитров, Рахов, Огнянов, Александров (85-Курдов), Йордан Христов, Д. Атанасов, Д. Христов (46-П. Атанасов)

Етър: Цанков, Гайдаров, Русев, Томаш, Йорданов, Димов, Петров, Станкев (67-Кямил), Господинов, Русков, Идриси (84-Караиванов)

Главен съдия: Таско Тасков
Червени картони: Емил Аргиров (“Ботев”); Русков, Ивайло Русев (Етър)

Източна “Б” група, 22 кръг
Мачовете от 21 април (събота)
Несебър – Добруджа 1:2
1:0 Стоян Кадифчин (25), 1:1 (75), 1:2 (80)

“Ботев” (Пловдив) – Етър 3:1
0:1 Господинов (33-дузпа), 1:1 Александър Александров (55-дузпа), 2:1 Александър Александров (60), 3:1 Петър Атанасов (68)

Сливен - Спартак (Варна) 1:2
0:1 Стоян Георгиев (7), 1:1 (65), 1:2 Венци Маринов (90+3)

Черноморец (Поморие) – Нефтохимик 2:2
0:1 Стойко Сакалиев (10-дузпа), 1:1 Живко Петров (16), 1:2 Галин Димов (67), 2:2 Христо Лемперов (90)

Любимец - Доростол 3:0 служ.