“Ботев” (Пловдив) завърши наравно 1:1 с полския Корона (Киелце) във втората си контрола от зимната подготовка в Кипър. Първата приятелска среща на “канарчетата” тук отново завърши с равенство – 2:2 срещу Химки. Днес гола за “Ботев” отбеляза Костадин Дяков, а за поляците точен бе Киерц. Мачът се игра в град Паралимни, който се намира на 7 км. от Агия Напа.

Пловдивчани имаха териториално предимство през първите 45 минути, но положенията липсваха. Единствената по-опасна възможност дойде чак в 37-ата минута, Тодор Неделев стреля с левия крак от около 20 метра и топката мина на по-малко от метър до гредата.
В 70-ата минута Андонов демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер силен удар на Цебула под гредата от 16 метра.

В 77-ата минута Корона откри резултата. Киерц се извиси над всички при центриране от корнер и с глава простреля вратаря на “канарчетата”. Следващата атака Бамого пропусна сам срещу вратаря.

В даденото от рефера продължение Костадин Дяков изравни резултата и оформи крайното 1:1.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА