"Ботев" (Пловдив) спечели само точка при гостуването на Марек в Дупница. Двубоят от 9-ия кръг на "А" група завърши 1:1, като домакините повече могат да съжаляват, че не победиха. Еньо Кръстовчев изведе Марек напред в 31-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Александър Колев. В 61-ата появилият се като резерва Иван Цветков изравни. Ветеранът направи двойно подаване с Мариян Огнянов и останал сам срещу вратаря Емил Михайлов, отбеляза за 1:1.

Избраниците на Велислав Вуцов започнаха неуверено на "Бончук" и през първото полувреме домакините бяха по-дейният отбор на терена. Още в 6-ата минута Еньо Кръстовчев стреля опасно от пряк свободен удар и Адам Стаховяк парира първата опасност. Малко по-късно отново Кръстовчев имаше възможност да вкара, но от близко разстояние не уцели вратата. В 30-та минута домакините получиха дузпа след неумела изява на Александър Колев, който при центриране в наказателното поле игра с ръка, за което съдията Вихрен Манев посочи бялата точка. Зад топката застана Кръстовчев, който не остави шанс на Стаховях и изведе Марек напред - 1:0.

"Ботев" създаде първите си опасности едва в края на първата част. В 41-ата минута гол на Томаш Иршак бе отменен заради маркирана спорна засада. Секунди преди почивката, след центриране от корнер Алекс Колев опита да отбележи с глава, топката стигна до Иршак, който отблизо шутира в тялото на вратаря.

След почивката гостите излязоха преобразени на терена и имаха пълно териториално превъзходство. В 48-ата минута Александър Колев отново направи неуспешен опит да изравни. В 54-ата пък Ангел Русев затрудни максимално Стаховяк, който все пак се справи в напечения момент пред вратата му.

В 55-ата минута в игра за "Ботев" се появи Иван Цветков, който значително увеличи идеите в атаката на тима си. Само 6 минути след влизането си ветеранът изравни след отличен извеждащ пас на Мариян Огнянов и хладнокръвен завършек от страна на голмайстора - 1:1.

В 83-ата Димитър Илиев засече с глава центриране на Русев, а за късмет на "канарчетата" топката среща лявата греда. Равенството остана непроменено до последния съдийски сигнал, въпреки усилените опити на избраниците на Вуцов да стигнат до успеха.

С прибавената точка "Ботев" събра 14 в актива, докато Марек има 8 точки.