"Ботев" (Пловдив) победи много трудно Монтана с 2:1 в мач от 4-ия кръг на "А" група. Пред около 10 хиляди души на стадион "Христо Ботев" в Пловдив възпитаниците на Ферарио Спасов трябваше да обръщат развоя на мача, за да не допуснат поражение.

Изненадващо Монтана откри резултата в 22-ата минута, когато вратарят Шеткус, Караславов и Христов не се разбраха, а Мирослав Антонов притича и отбеляза за 1:0.

Обръчът около вратата на гостите продължаваше да се свива, но попадението така и не идваше. В крайна сметка в 34-ата при идентична ситуация с гола на Монтана Вандер Виейра изравни - 1:1.

Още в самото началото на втората част Мариян Огнянов беше близо да вкара за 2:1, но гредата се оказа в помощ на Веселин Цветковски. Логичното обаче се случи в 55-ата, когато Иван Цветков от малкия пеналт направи обрата факт. Огнянов в 83-ата от дузпа оформи крайното 3:1.

"БОТЕВ" (ПД) - МОНТАНА 3:1
0:1 Мирослав Антонов (22), 1:1 Вандер Виейра (34), 2:1 Иван Цветков (55), 3:1 Мариян Огнянов (83-дузпа)

"Ботев" (Пд): 23. Ернестас Шеткус, 11. Йордан Христов, 5. Бобан Грънчаров, 3. Асен Караславов (к), 26. Артур Енрике, 10. Рубен Паласуелос, 16. Томаш Иршак, 19. Иван Цветков, 9. Вендер Виейра, 8. Тодор Неделев, 7. Мариян Огнянов
Старши треньор: Ферарио Спасов
Резерви: 1. Христо Иванов, 14. Ангел Рахов, 17. Димитров, 90. Петър Атанасов, 18. Станислав Костов, 6. Костадин Дяков, 20. Ангелов

montana.jpgМонтана: 1. Веселин Цветковски, 17. Георги Пашов, 20. Мартин Ковачев, 25. Милен Лахчев 14. Антон Личков, 16. Димитър Петков (62 - Антон Костадинов), 2. Георги Мечечиев, 8. Димитър Илиев, 11. Атанас Чипилов, 10. Петър Петров, 19. Мирослав Антонов
Старши треньор: Атанас Джамбазки
Резерви: 12. Ивайло Яначков, 6. Мартин Сечков, 7. Йордан Тодоров, 4. Виктор Дениран, 22. Антон Костадинов, 18. Деян Христов, 21. Самир Аясс