Убедителният лидер в Югоизточната "Б" група "Ботев" падна лошо у дома с 1:3 от втородивизионния Любимец. Контролата се игра пред 2000 зрители на стадион "Христо Ботев".

Още до почивката гостите стигнаха до две попадения във вратата на "канарчетата", пазена от Илия Николов. В 11-ата минута Апостолов изведе Любимец напред, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване от корнер и отблизо вкара в опразнената врата.

В 38-ата минута Николай Манчев изведе в коридор Наско Курдов сам срещу вратаря на гостите, но нападателят стреля над вратата.

В 42-ата Илиян Йорданов удвои преднината на Любимец, който заема 3-ото място в Източната "Б" група и има амбиции за атака на елита. Юношата на "Ботев", който сега играе за втородивизионния тим, прехвърли много технично Николов от границата на наказателното поле - 0:2.

В 60-ата минута Николай Манчев получи контузия и бе заменен принудително от завърналия се в "Ботев" Костадин Гаджалов.

В 81-ата Любимец стигна до преднина с класическото 3:0. Три минути преди края на мача Илиан Христов вкара почетно попадение за "Ботев". След многоходова атака Димитър Байрев потърси Курдов около точката на дузпата, който продължи към Христов и той простреля вратаря на Любимец. /БЛИЦ