"Ботев" (Враца) най-после успя да постигне първата си домакинска победа от началото на сезона в "Б" група, надделявайки с 1:0 срещу Академик (Свищов) в мач от 9-ия кръг.

Играта на врачани не впечатли малкото зрителите, но най-важното на този етап са завоюваните три точки. Тихомир Найденов вкара единственото попадение в 65-ата минута с глава, след изпълнен от Илия Илиев фаул, информира "Конкурент". През първото полувреме Симеон Мечев пропусна най-чистата възможност за домакините, докато гостите не отправиха нито един точен удар към вратата на Веселин Цветковски.

Феновете от агитката на "Ботев" (Враца) спазиха обещанието си и не присъстваха на стадиона.