Ботев Враца победи с 5:0 Ком Берковица в контролен мач игран, на терена с изкуствено покритие в Мездра. Това бе четвърта проверка за момчетата на Бойко Величков, като до този момент нямат загуба.

Врачани започнаха отлично и в 18-ата минута Георги Пейчев откри резултата след асистенция на Владислав Романов. До края на полувремето "Ботев" имаше още три възможности за гол, но пропуски направиха Жак Коен, капитанът Илия Илиев и Романов. Две минути преди края на първата част за обида към страничния съдия Емил Тодоров Йордан Апостолов получи червен картон.

Още в първите минути на втората част врачани удвоиха преднината си. Руслан Куанг центрира отдясно и Кирил Иванов се разписа за 2:0 в 54-ата минута. Три минути по-късно Румен Рангелов направи преднината на врачани класическа с далечен удар. В 67-ата минута капитанът на Ком Пламен Ненов игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Росен Гановски отсъди дузпа. Цветелин Анжелов от тима на Ком оспори решението на рефера и опита саморазправа с него, за което получи червен картон. Зад топката застана Юлиан Ненов, който не сгреши от бялата точка за 4:0. Крайното 5:0 оформи Тихомир Найденов в 84-ата минута след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле.

Следващата контрола на врачани е на 15 февруари срещу Спартак Плевен, като на този етап проверката е предвидена да се играе във Враца.

"Ботев" Враца: Христо Митов, Дзита, Дарко Савич, Симеон Иванов, Георги Пейчев, Цветомир Валериев, Илия Илиев /капитан/, Апостолов, Даниел Васев, Владислав Романов, Жак Коен
Влезли като резерви: Веселин Цветковски, Найденов, Борисов, Ненов, Св. Валериев, Каменов, Рангелов, К. Иванов, Яниславов, Куанг, Цветков, Годинячки.