"Ботев" (Враца) победи с 5:1 Севлиево и заедно с Академик (Свищов) и Етър има пълен актив от 21 точки и голова разлика 31:2. Двубоят от 7-ия кръг на Северозападната „В“ група започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди седмица фен на домакините Румен Христов. Врачани осъществиха силен натиск и още в 6-ата минута Цветан Версанов откри резултата след двойно подаване с Валдемар Стоянов, информира "Конкурент". Само две минути по-късно Версанов върна жеста към Стоянов и той бе точен за 2:0. В 11-ата Радослав Анев шутира от 20 метра, топката рекошира в защитник и изненада вратаря Христов за 3:0. Гостите върнаха един гол в 20-ата минута при първото си навлизане в половината на съперника. Стефан Гинчев бе пресиран от двама бранители на "Ботев" и главният рефер Даниел Иванов отсъди дузпа, която бе оспорвана от ботевци. Бившият нападател на Берое и Локомотив (София) Искрен Писаров реализира от бялата точка за 3:1.

До края на първата част Версанов нацели гредата, Валдемар Стоянов пропусна 100-процентова възможност, а шутове на Милен Василев от дистанция преминаха на сантиметри от целта. В 37-ата минута пред гостите се отвори втора възможност за отбелязване на попадение, но стражът Юсев парира изстрела на Евгени Игнатов. Два гола за домакините пък бяха отменени. След почивката темпото на игра спадна значително, но въпреки това тимът на Атанас Джамбазки стигна до още две попадения. В 47-ата минута Милен Василев бе фаулиран в наказателното поле на Севлиево и Ангел Русев хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 4:1. В 56-ата вратарят Христов извади страхотен удар с глава на капитана Георги Георгиев. В 71-ата Валдемар Стоянов нанесе изстрел, отново с глава, след перфектно подаване на Василев. Стражът на гостите пак показа класа. В 76-ата минута зрителите станаха свидетели на поредната атракция на Милен Василев. Халфът счупи кръста от финтове на левия бек и реализира за крайното 5:1.