"Ботев" (Враца) завърши с победа серията от контроли по време на зимната подготовка. Тимът на Адалберт Зафиров надви с 1:0 Витоша (Бистрица) в генералната си репетиция преди подновяването на първенството в "Б" група.

Мачът се изигра на комплекс "Царско село", където врачани се отбиха на път от лагера си в Сандански. Минималният успех дойде след попадение на Валдемар Стоянов, който в 75-ата минута реализира след изпълнение на пряк свободен удар.

Играчите на Адалберт Зафиров можеха и по-рано да си осигурят победата, но пропуснаха няколко изгодни положения. Вратата на "Тигрите" не можаха да поразят Цветелин Тонев, каращият проби в "Ботев" Петър Петров (бивш играч на пернишкия Миньор), както и Тихомир Найденов.

Това беше седмата контрола на врачани от зимната подготовка. "Ботев" победи в 4 от мачовете, записа 2 загуби и една среща завърши наравно.

След днешната проверка Адалберт Зафиров пусна играчите си в почивка до понеделник.