Етър и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в дербито от втория пролетен кръг на Северозападната "В" група. Тихомир Кънев вкара за гостите в 49-ата минута, а Тодор Чирпанов изравни шест минути по-късно. В последните минути елитният рефер Николай Йорданов изгони по един футболист и от двата отбора.

Около 7000 зрители присъстваха на трибуните на "Ивайло" във Велико Търново. Пет хиляди от тях бяха привърженици на домакините, а две хиляди дойдоха от Горна Оряховица. Началото на мача бе съпътствано от красива виолетова хореография. Етър се завърна у дома, след като една година стадионът бе в ремонт. Дебют като треньор начело на гостите от Локомотив направи легендата Ценко Гавазов, който преди няколко дни замени Димитър Печикамъков.

Срещата беше от важно значение и за двата отбора, защото водят битка за промоция в "Б" група. Преди двубоя Локомотив Горна Оряховица беше лидер с 39 точки, а Етър заемаше третото място с 36. Сега тимът от Горна Оряховица отново остана на върха с 40 точки, а Етър се свлече четвърти, тъй като Локомотив Мездра спечели и вече има 39 точки.

В състава на Локомотив (ГО) личаха имената на редица бивши играчи на Етър - Николай Петров, Йордан Петров, Тихомир Кънев, Антоний Балъков, синовете на Бончо Генчев - Любомир и Явор, Красен Трифонов и др. Двата гола в двубоя бяха идентични, като дойдоха след груби грешки на вратарите. В 49-ата минута този на Етър Венцислав Димитров изпусна привидно лека за хващане топка и Кънев, който е голмайстор на "В" група, реализира с лекота за 0:1. В 55-ата минута вратарят на Локо Пламен Христанов не успя да улови лек изстрел отблизо и Чирпанов с лекота направи 1:1. Веднага след попадението на "болярите" Тодор Стоев пропусна отлична възможност отново да даде аванс на Локо. В 80-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като Мартин Николов беше изгонен за два жълти картона. "Черно-белите" вкараха още един нападател в стремежа си да стигнат до победата, но това не даде резултат. В 90-ата минута и те останаха с 10 души, тъй като Атанас Фиданин също беше отстранен за две официални предупреждения.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1
0:1 Тихомир Кънев (49) 1:1 Чирпанов (55)