С приятелски мач между звезди от близкото и по-далечното минало на ПФК „Левски“ и ФК Оборище се отбеляза 90-годишният юбилей на панагюрския клубен футбол. Събитието събра на стадион „Орчо войвода“  футболисти, треньори, ръководители, спонсори, деятели и приятели на футбола.

Футболният двубой завърши с равен резултат 2:2. На почивката двата отбора се оттеглиха  при резултат 1:0 за „Левски“ след гол на Сашо Начев. Оборище изравни резултата през втората част, точен бе Янко Янков. Минути след това красив гол отбеляза Пламен Славеев, но в самия край на срещата „сините“ изравниха чрез Сашо Начев.

За Оборище играха
Христо Ушев, Петър Хърков, Генади Хърков, Найден Василев, Пламен Славеев, Танчо Калпаков, Николай Воденичаров, Никола Каишев, Кристин Цветанков, Петко Стоев, Илия Новаков /син/, Десислав Данков, Янко Янков, Станимир Коруджиев, Светослав Ерелийски.

"Сините" бяха в състав:
Ангел Чочев, Валери Греков, Дилян Янкулов, Валентин Клинков, Николай Марков, Стефан Василев, Стефан Павлов, Ангел Станков, Красимир Чавдаров, Сашо Начев, Васил Бекрийски, Велин Крачанов, Боби Атанасов, Георги Георгиев, Димитър Георгиев.

Изпълнителният директор на Оборище и бивш футболист на „Левски“ – Георги Славчев изигра по едно полувреме и за двата отбора. По време на почивката музикални поздрави направиха Цвятко Ценов и Никола Скачков. След последния съдийски сигнал на главния рефер Христо Шиндаров бяха раздадени отличия за изключителни заслуги за развитието на панагюрския футбол.

Златни значки бяха връчени на  проф.- д-р Лъчезар Цоцорков, Димитър Йончев и Илия Анчев. Със сребърни значки бяха удостоени  Пламен Славеев, Танчо Калпаков, Никола Кузманов, Сергей Жилков, Николай Воденичаров, Лука Цветанков, Найден Василев, Илия Новаков, Петко Стефанов, Иван Василев. Бронзова значка бе връчена на Пенчо Тушлеков и Маньо Раков.

Почетни плакети за принос в развитието на футбола в Панагюрище получиха Община Панагюрище, „Асарел-Медет“ АД и „Бунай“ АД.