„Левски” обърна Лудогорец от 0:2 и постигна победа в дербито на елитната юношеска група до 17 години. "Сините" се наложиха на стадион "Георги Аспарухов", след като имаха сериозно изоставане на почивката.

Разградчани бяха по-добри през първата част и напълно заслужено се прибраха на полувреме с аванс от два гола. Тони Иванов прати топката в мрежата на столичани още в 3-ата минута, а в 40-ата минута удвои.

Наставникът на „Левски” Георги Тодоров обаче преобрази своя тим и след почивката "сините" изглеждаха коренно различни, като стигна до равенството до 50-ата минута. Атанас Василев намали в 42-ата, а Преслав Боруков изравни с глава.

Десет минути преди края Станислав Иванов донесе пълен обрат, като зарадва публиката по трибуните на "Герена". Юношеският национал излъга двама защитници на "орлите" и с хубав удар по земята вкара за 3:2.

С успеха „Левски” се изкачи на трето място.