“Левски” победи ЦСКА с 2:0 в заключителен мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 г. Двубоят се игра под непрестанен дъжд от първата до последната минута. Той много приличаше на вчерашния в U19, тогава "сините" бяха дори по-убедителни за 4:1.

На тренировъчния терен на "Герена" Георги Йомов откри в 40-ата минута, а в 43-тата Ангел Максимов фиксира крайното 2:0. Авторът на първото попадение е внук на “синята” легенда Тодор Барзов. Домакините изтърваха още положения. Лидер е Лудогорец с 41 точки, пред Литекс и "сините" с по 36. ЦСКА е шести с 28 т.

Дербито отново събра много публика, сред която бе и собственикът на “Левски” Тодор Батков. Адвокатът обаче отказа да коментира предстоящите промени в мъжкия отбор.

Още следващата седмица (8 март) пък е вечното дерби и между мъжките формации на "Васил Левски".