Децата на "Левски", родени 2000 г., се класираха на 1/4-финал в турнира за Купата на БФС с безпроблемно 4:0 срещу "Ботев" (Пловдив) на изкуствения терен край стадион "Георги Аспарухов".

Интригата приключи рано, а гостите на практика бяха загубили битката още преди първия съдийски сигнал, тъй като излязоха доста стреснати и плахи, пише Viasport.bg.

Още във 2-aта минута "сините" получиха пряк свободен удар в половината на противника, последва центриране на далечната греда и успешна засечка на капитана Тихомир Димитров - 1:0.

В 17-ата Радослав Михалков проби с продължителен рейд отдясно, финтира защитник и покачи на 2:0. Последваха нови пропуски за "сините", които имаха отчетливо преимущество при статичните положения. Два пъти изтърва Преслав Боруков, като при втората ситуация стражът на гостите Даниел Рангелов бе последна преграда при пробива на тарана.

В 33-ата "Ботев" можеше да намали. "Жълто-черните" заучено изпълниха свободен удар, замисълът се получи и след кратко меле при Христо Лалев нападателят Борис Емилов отправи удар, при който нацели напречната греда. А в последната минута на първата част "Левски" стигна до 3:0. Гостите отново не се оринтираха както трябва в наказателното си поле, което позволи на Боруков да простреля Рангелов с бомбен шут от упор.

След почивката "канарчетата" заиграха малко по-освободено, организираха атаки, но все нещо им липсваше в последния пас. Мотивацията на домакините пък спадна. В 50-ата минута Димитър Димитров си отбеляза автогол с глава след центриране от ъглов удар. До края Даниел Рангелов отново успя да спре откъсналия се Боруков, а влезлият от скамейката Мартин Диков също имаше шанс да се разпише, но днес не успя.

"Левски" е доста по-опитен отбор от "Ботев" и наложи превъзходството си, което личи и във физиката на момчетата. "Канарчетата" тепърва ще се доказват.

"Левски" - "Ботев" (Пловдив) 4:0
1:0 Тихомир Димитров (2), 2:0 Радослав Михалков (17), 3:0 Преслав Боруков (35), 4:0 Димитър Димитров (50-автогол)

"Левски": Христо Лалев, Карим Езедине, Калоян Яновски, Константин Иванов, Тихомир Димитров-капитан, Станислав Ангелов, Радослав Михалков (Алекс Тончев), Виктор Илиев (Мартин Диков), Преслав Боруков, Стефан Гаврилов (Никослав Найденов), Иван Ангелов (Тодор Йомов)
Треньор: Петко Медвецки

"Ботев" (Пловдив): Даниел Рангелов, Димитър Козов, Георги Маринков (Радостин Коев), Антонио Ангелов, Димитър Димитров (Виктор Банков), Иван Караиванов-капитан, Георги Павлов, Окан Исмаил, Мартин Петков, Желязко Калинов (Ивайло Запрянов), Борис Емилов
Треньор: Александър Николов

1/8-ФИНАЛИ ЗА КУПАТА НА БФС (ДЕЦА, РОДЕНИ 2000 Г.)