Черно море победи с 2:1 като гост лидера в Елитната юношеска група до 19 години "Левски". На "Герена" двата тима изиграха напълно равностойно първо полувреме в мача от междинния 25-и кръг. Веднага след подновяването на играта „сините” поведоха в резултата след колективна грешка във варненската отбрана, позволила на Илия Димитров да отбележи - 1:0.

Гостите се активизираха и бързо изравниха. Точен за 1:1 беше Сами Миланов, който в 65-ата минута с глава засече отлично центриране на Карен Мадоян.

Натискът на „моряците” продължи и се стигна до победен гол. В 75-ата минута Мартин Костадинов вкара топката в мрежата на „Левски” след асистенция на Кристиян Пешков - 1:2.

След загубата "Левски" вече е втори с 59 точки, а класирането оглави Литекс с 61 след категоричната си победа с 15:1 над Спартак (Варна). Третият ЦСКА също като "сините" има 59 точки, а Черно море е на 4-ото място с 54.

"Левски" - Черно море 1:2
Пирин 2001 (Бл) - "Ботев" (Пд) 0:3 служ.

17 април 2014 г. (четвъртък), 15:00 часа
Оскар ЕЛ (Сф) - Светкавица (Търговище)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛИТЕКС 61 т., 2."Левски" 59, 3.ЦСКА 59, 4.Черно море 54, 5."Ботев" (Пд) 51, 6.Берое 41 и др.