Децата на “Левски”, родени 1999 г., сразиха ЦСКА с 3:0 в дербито на 6-ия кръг от първенството на деца "А". "Сините" на треньора Викторио Павлов надиграха вечния съперник на изкуствения терен на "Герена" и продължиха традицията от миналия сезон, когато спечелиха с лекота и трите преки двубоя, пише в репортажа на viasport.bg.

Резултатът откри Атанас Кабов с глава в 20-ата минута, а голмайсторът Станислав Иванов реализира в 44-ата и 49-ата от чисти позиции.

ЦСКА дойде на "Герена" със самочувствието от гръмка победа с 8:0 в предишния кръг. По никакъв начин обаче не успя да го реализира и защити на терена срещу домакините, които макар и без напуснали основни футболисти през лятото си остават много добър тим.

"Сините" поеха инициативата, но в първите минути не успяваха да намерят път към мрежата. В 20-ата минута те получиха свободен удар отдясно на атаката. Отличното центиране хвана защитата на "червените" абсолютно неподготвена - четирима левскари можеха да играят с топката, а почти не бяха покрити. Един от карето - много активния и днес Атанас Кабов, с лекота откри резултата.

ЦСКА опита да отвърне, но твърде плахо и без дори приличен план как да се противопостави успешно. "Армейците" отправиха няколко удара от разстояние - или неточни, или спасени без усилия от Димитър Шейтанов.

В 27-ата Станислав Иванов пропусна 100-процентов шанс пред вратата на "червените", като прати топката над гредата. Последва ситуация двама на един, като кълбото отново бе в краката на Иванов, но последният му пас не бе прецизен. В края на полувремето направилият впечатление Йоан Гаврилов шутира над рамката на Дончев след чудесна атака.

ЦСКА започна вторите 35 минути по-активно и опита да пренесе действията на терена в половината на противника. Добра ситуация "на втория етаж" се откри пред родения през 2000 г. защитник Валентин Антов. В 42-рата гостите стигнаха до най-чистото си положение в мача. При ново статично положение - корнер, след кратко меле Георги Божилов шутира високо на метри от голлинията.

А "Левски" нанесе решителния си удар между 44-ата и 49-ата чрез щатния си реализатор Станислав Иванов. Положителното е, че и до двете попадения момчетата на Павлов стигнаха след хубави акции. Първо Кабов проби отдясно и поднесе топката на тарана. След това той бе изведен очи в очи с вратаря Дончев при постепенна атака "на пас" през центъра. В интерес на истината "червените" и в тези ситуации оставиха много пространства на "сините".

"Левски" - ЦСКА 3:0
1:0 Атанас Кабов (20), 2:0 Станислав Иванов (44), Станислав Иванов (49);

"Левски": Димитър Шейтанов-капитан, Емил Трендафилов, Мартин Костадинов, Васил Димитров, Иван Калайджийски, Йоан Гаврилов (Алекс Евтимов), Атанас Кабов (Петър Башев), Антон Тунчаров, Адриян Краев (Николай Марковски), Станислав Иванов, Борислав Ласков (Кирил Николов);
Треньор: Викторио Павлов

ЦСКА: Калин Дончев, Асен Георгиев-капитан, Никола Гонков, Валентин Антов (Владислав Митев), Даниел Йорданов, Радослав Живков, Роберто Манойлов (Станислав Дечев), Александър Манолов (Христо Атанасов), Мишел Милчев (Георги Костов), Георги Божилов, Мартин Ачков (Славян Георгиев);
Треньор: Иван Атанасов