“Левски” и участникът в Лига Европа Виктория (Пилзен) сътвориха голово шоу във втората контрола на “сините” от зимната подготовка. Двата отбора си вкараха 6 гола, а мачът завърши 3:3 и бе игран в “Алфа Център” в Агия Напа. Головете за “Левски” бяха дело на Стефан Велев, Жоао Силва и Владимир Гаджев, а за тима от Пилзен точни бяха Дурич, Лимберски и Бакош.

Двубоят започна идеално за чехите, които вкараха гол с първата си атака. “Сините” загубиха топката в центъра, последва дълъг диагонален пас, който бе последван от втори такъв с едно докосване и Дурич се озова сам срещу Михаил Иванов. За нападателя не бе проблем да мушне кълбото под плонжа на стража и да открие резултата.

“Левски” опита да върне бързо гола, но създадените атаки бяха хаотични и не затрудниха защитата и вратаря на Виктория. Чешкият тим отвърна с няколко опасни удара, а Михаил Иванов спаси сигурен гол, като прояви страхотен рефлекс.

Липсата на синхрон между новия вратар и защитата обаче бе видима. Димитър Везалов, който отсъства няколко месеца, също не действаше добре и това доведе до няколко опасни ситуации пред вратата на “Левски”.

Стигна се и до 33-ата минута, когато реферът отсъди спорна дузпа за нарушение на Нуно Пинто в наказателното поле. Зад топката застана капитанът на Виктория Лимберски. Той изпълни дузпата в стил “Паненка” - 2:0.

“Левски” бързо върна интригата в двубоя. Няколко минути преди края на първата част Стефан Велев вкара първото си попадение със синия екип. Дошлият от Берое халф стреля по земя извън границите на наказателното поле, а топката влезе във вратата, пазена от Козачик.

На почивката Илиан Илиев направи няколко промени, които дадоха резултат. Пламен Илиев замени Мишо Иванов, Жоао Силва смени Де Карвальо, а Прохазка зае мястото на Станислав Ангелов. Именно португалският нападател изравни резултата само 6 минути след началото на втората част. Той завърши с удар от близко разстояние добра многоходова атака на “Левски”.

Атаките и разнообразната игра продължиха, а с тях паднаха и още голове. В 66-ата минута Прохазка направи много груба грешка, която накара Пламен Илиев да се намесва подобаващо. Топката обаче се удари в гредата и бе довкарана от Бакош за 2:3.

Минаха само 6 минути и резултатът отново бе изравнен. Вратарят на Виктория опита пас към свой защитник, който обаче бе пресечен от Гаджев. За национала не бе проблем да вкара на опразнената врата за 3:3.

До края на мача “Левски” създаде няколко положения пред вратата на чехите, но нов гол така и не падна.

Това бе последната среща на “Левски” от първата част от зимната подготовка в Агия Напа.. Утре “сините” се прибират в София, а на 4 февруари се връщат в Кипър. Следващата контрола на столичани е срещу Локомотив (Москва) на 6 февруари.

"Левски" - Виктория (Пилзен) 3:3
0:1 Дурич (3), 0:2 Лимберски (33), 1:2 Стефан Велев (41), 2:2 Жоао Силва (51), 2:3 Бакош (66), 3:3 Гаджев (72)

3- topka.jpgГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ! Чехите матираха с три паса халфовете и защитата на "сините", а Дурич преодоля Михаил Иванов с удар по земята.
20- Михаил Иванов прояви чудесен рефлекс и спаси втори гол, след удар на Бакош.
22- Неразбирателство между Везалов и Мишо Иванов за малко да доведе до гол във вратата на Левски. В крайна сметка топката се удари във вратаря и излезе в корнер.
33- topka.jpgГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ! Капитанът на поляците Лимберски реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Нуно Пинто.
41- topka.jpgГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Стефан Велев вкара първото си попадение със синия екип, след като реализира хубав гол с удар извън наказателното поле.
45- svirkata.jpgКрай на първото полувреме
46- svirkata.jpgНачало на второто полувреме
51- topka.jpgГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Влезлият на почивката Жоао Силва изравнява резултата, завършвайки добра атака на "сините"
66- topka.jpgГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ! Роман Прохазка сбърка пред наказателното поле, топката се отби в напречната греда, а Бакош я догони и отбеляза на празна врата
72- topka.jpgГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Владимир Гаджев изравнява резултата, след като се възползва от грешка на вратаря на чехите
90- svirkata.jpgКрай на мача
“ЛЕВСКИ”: Михаил Иванов, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Димитър Везалов, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Стефан Велев, Илиян Йорданов, Милен Василев, Владимир Гаджев, Базил де Карвальо
Резерви: Пламен Илиев, Христо Попадийн, Йордан Милиев, Ромен Ели, Мики Орачев, Радослав Цонев, Роман Прохазка, Борислав Цонев, Христо Йовов, Антонио Вутов, Жоао Силва, Александър Любенов
Треньор: Илиан Илиев

ВИКТОРИЯ: Козачик, Резник, Чесовски, Хеда, Лимберски, Дарида, Торал, Дурищ, Бакош, Коврик, Течл
Резерви: Павлик, Чочололшек, Коншо, Земан, Фило, Петрашек, Адамов, Кундъл
Треньор: Павел Врба