Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Юношите младша възраст на "Левски" (набор 1997 г.) спечелиха Купата на БФС. Във финалната среща, която се игра на стадион "Раковски" в Севлиево, възпитаниците на треньора Антон Кирилов победиха Лудогорец с 3:1 и взеха титлата. Същият отбор на "Левски" миналата година стана и републикански шампион, а днес триумфира и с Купата на БФС.

„Сините” бяха далеч по-добри от съперника си и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. В 27-ата минута "Левски" поведе в резултата с гол на Марио Христов, който се разписа след като остана сам срещу вратаря след извеждащ пас на Георги Йомов. Последният е внук на "синята" легенда Тодор Барзов.

Пет минути по-късно Йомов се разписа отблизо и направи резултата 2:0. В 38-ата Лудогорец намали на 2:1 с гол с глава на Даниел Гергов.

През второто полувреме, в 44-ата Ангел Максимов от "Левски" уцели гредата след силен удар. Десетина минути по-късно пропуск за „сините” направи Йордан Младенов.

След още десет минути Божидар Краев изведе Кристиян Лачев сам срещу вратаря и нападателят не сбърка - 3:1. В последната минута Георги Младенов пропусна да направи резултата 4:1.

Триумфът на "Левски" беше изгледан от Николай Илиев, член на управителния съвет на клуба, главният селекционер на „сините” Дончо Донев и директорът на детско-юношеската школа Ясен Петров. Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев също беше на финала в Севлиево, а другите представители на разградския клуб бяха изпълнителният директор Ангел Петричев, шефът на школата Яков Папарков.

Лудогорец - "Левски" 1:3

0:1 Марио Христов (27), 0:2 Георги Йомов (32), 1:2 Даниел Георгиев (38), 1:3 Кристиян Лачев (65)

Лудогорец: Емил Господинов, Петър Петов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Даниел Гергов, Денислав Александров (Людмил Иванов), Илия Джепков-капитан (Николай Николов), Светослав Бонев, Томас Цвятков, Станчо Тодоров (Йордан Николов), Мартин Кирилов
Треньор: Атанас Димов

"Левски": Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Марио Мишев, Димитър Буров, Галин Ташев, Стефан Аличков-капитан, Ангел Максимов (Кристиян Лачев), Божидар Краев, Георги Йомов (Йордан Младенов), Димитър Любенов (Георги Младенов), Марио Христов (Алберт Райков)
Треньор: Антон Кирилов