Лидерът в Югозападната "В" група Пирин (Благоевград) победи с 3:0 Миньор (Перник) в последната си контрола от предсезонната подготовка. Головата си фиеста "орлетата" сътвориха в първите двайсетина минути на двубоя, наблюдаван от около 250 зрители на стадион "Христо Ботев".

В 8-ата минута Владислав Златинов влезе почти в мрежата с топката, след като преди това сам я отне от бранителите на Миньор, комбинира със свой съотборник вляво, който му върна успоредно на голлинията и опитният голмайстор вкара за 1:0. В 15-ата отново Златинов зарадва публиката с майсторско изпълнение, прехвърляйки вратаря на гостите от Перник за 2:0. Зрителите видяха и атрактивна задна ножица в 20-ата минута на Андон Гущеров, който направи резултата класически.

След почивката играта на Пирин се поразкъса, треньорът Йордан Самоковлийски направи и доста смени, а отборът на Юри Васев от Перник така и не можа да застраши опасно вратата на "орлетата" и да стигне до голово положение.