Спартак (Плевен) и Партизан (Червен бряг) направиха истинско голово шоу за публиката в областното дерби от 27-ия кръг на Северозападната "В" група. Двата отбора си разделиха по едно полувреме и в крайна сметка не се победиха и направиха зрелищно реми - 3:3. От този резултат повече могат да съжаляват гостите, които водеха след първите 45 минути с 2:0, а по-късно и с 3:2, но в даденото от главния рефер Павел Мичев петминутно добавено време на срещата Спартак успя да изравни за крайното 3:3. До почивката футболистите от Червен бряг играха малко по-добре, докато домакините действаха стихийно и логично на два пъти бяха наказани. Първо в 25-ата Мартин Велев вкара с глава след центриране от фаул на Мариян Маринов, а 13 минути по-късно Петьо Славчев мушна втори гол, след перфектен пас на Велев. В 40-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра беше изгонен Милен Тодоров за фаул срещу Владимир Русинов.

След паузата "синьо-белите" се втурнаха в атака и резултатът не закъсня. В 63-ата минута отборът на Партизан вкара нов гол, но в собствената си врата, като негов "автор" стана Цветослав Игнатов. Той си вкара автогол в опита си да изчисти едно ниско центриране отдясно на Пламен Илиев. Само след още десет минути голмайсторът на Спартак Любомир Тодоров вкара дежурния си гол и възстанови равенството - 2:2. Таранът на "синьо-белите" засече с глава перфектно центриране от крилото на юношата на "Левски" Пламен Илиев.

И точно когато плевенските зрители очакваха пълен обрат, "партизаните" нанесоха нов съкрушителен удар в 75-ата минута, като бившият играч на Спартак Станислав Краев матира отбраната и вратаря на домакините и с много хубав гол изведе своя тим отново напред. Плевенският отбор обаче не се предаде и продължи да търси поне точката. След като в 80-ата минута Владимир Русинов тресна гредата зад Николай Христов с мощен шут от около 25 метра, дойде и първата минута на добавеното време, когато отново Любомир Тодоров надбяга двама защитници на гостите и изпреварвайки стража на Партизан заби много прецизно топката в мрежата и фиксира крайното 3:3.

Изпуснатите две точки от Спартак позволиха на Етър (Велико Търново) да ги застигне на четвъртото място по точки и дори да ги изпревари с по-добра голова разлика. "Болярите" спечелиха без проблеми в Никопол срещу Ситомир с 3:0. В същото време Видима-Раковски спъна още един от лидерите, като в Севлиево направи равен 2:2 с Локомотив (Мездра).

Другият Локомотив от Горна Оряховица разнищи Янтра с 9:0, а водачите от "Ботев" (Луковит) натупаха с 5:0 у дома Бдин (Видин) и запазиха първото място с актив от 65 точки, с пункт повече пред горнооряховци. Трети са мездренските "железничари" с 62, пред Етър и Спартак (Плевен) с по 59. Партизан (Червен бряг) остават шести с 43 спечелени точки.

В следващия кръг плевенският Спартак ще пътува до Видин, където ще гостува на местния Бдин, а Партизан ще посрещне в поредното областно дерби тима на "Левски" от град Левски. Срещите от 28-ия кръг ще се играят на 18 май (неделя) от 18:00 часа.