Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Локомотив (Пловдив) постигна убедителна победа с 4:0 срещу изпадналия от "А" група Монтана в последния мач от 27-ия кръг на "А" група. "Смърфовете" тотално надиграха гостите пред малко повече от 1000 зрители на "Лаута", като само могат да съжаляват, че не записаха още по-категоричен успех. Избраниците на Стефан Генов, които в миналия кръг направиха 0:0 с "Ботев" (Пловдив), тази вечер набараха умрялото куче и го спукаха от бой. Попаденията за изразителната победа реализираха Христо Златински, Валери Георгиев, Владислав Мирчев и Даниел Георгиев преди почивката.

През втората част срещата се доиграваше, а задачата на "черно-белите" още повече се улесни в 57-ата минута. Тогава гостите от Монтана останаха с 10 човека след червен картон на Антон Костадинов. И въпреки че до края бяха в намален състав, избраниците на Георги Станков не допуснаха нов гол. Веднъж и гредата се яви верен помощник на Веселин Цветковски, който преди почивката на четири пъти вади топката от мрежата си.

В 23-ата Христо Златински откри резултата. Диего Фераресо проби по крилото, стигна до аутлинията и върна топката към капитана, който от около 5 метра опъна мрежата на гостите - 1:0. В 29-ата защитникът на "смърфовете" Валери Георгиев удвои, след като отне топката в централната зона на терена, преодоля няколко футболисти в синьо и реализира - 2:0. Само секунди след това падна нов гол. Нападателят Владислав Мирчев засече с глава центрираната от корнер топка и я изпрати в мрежата на Цветковски за класическото 3:0.

Малко преди почивката и Даниел Георгиев се разписа, след като получи подаване от Златински - 4:0.

През втората част, и по-точно в 65-ата минута гостите от Монтана за първи път погледнаха към вратата на домакините. Съперникът на "черно-белите" стигна до първия си корнер в мача, след който обаче не се случи нищо опасно пред вратаря Петър Денчев, получил шанс за изява в днешната среща. Резервата на Йордан Господинов обаче доста скучаеше под рамката, тъй като нямаше никаква работа.

В 60-ата минута Владислав Мирчев пропусна да вкара второто си попадение в двубоя, нацелвайки напречната греда. Преднината на Локо (Пд) от 4:0 остана непроменена до последния съдийски сигнал на рефера Стефан Апостолов и така "смърфовете" записаха 10-ата си победа от началото на първенството. След успеха "черно-белите" се изкачиха на 7-ото място с 39 точки, колкото има и Берое. Монтана е на дъното с 13.

ЛОКО (Пд) - МОНТАНА 4:0
1:0 Христо Златински (23), 2:0 Валери Георгиев (29), 3:0 Владислав Мирчев (30), 4:0 Даниел Георгиев (45)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
23 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Христо Златински открива резултата в полза на домакините. Диего Фераресо проби по крилото, стигна до аутлинията и върна топката към капитана, който от около 5 метра опъна мрежата на гостите.
29 - topka.jpg ГОЛ! Валери Георгиев удвоява преднината на "смърфовете" - 2:0! Защитникът на Локо (Пд) отне топката в централната зона на терена, преодоля няколко играчи на гостите и реализира.
30 -
topka.jpg ГОЛ! Владислав Мирчев също наказва Монтана - 3:0! Нападателят засече с глава центрираната от корнер топка и я изпрати в мрежата на Веселин Цветковски.
33 - smqna.jpg Треньорът на гостите Георги Станков извършва първа смяна. Павел Ковачев влиза на мястото на Иван Михов.
40 - Фрапантен пропуск на Рангел Абушев, който беше изведен от Валери Георгиев, но не успя да вкара.
45 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за Локо (Пд)! Златински подава на Даниел Георгиев, който също успява да се разпише.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Локо (Пд) Стефан Генов извършва първа смяна. Рангел Абушев е извън терена, в игра вече е Запрян Запрянов.
57 -  4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Монтана остава с 10 човека. Антон Костадинов извърши нарушение, след което репликира и съдията Стоян Апостолов, който му вдига втори жълт картон и го изгони от игра.
60 - ГРЕДА! Владислав Мирчев засича с глава центрираната от корнер топка, която среща напречната греда.
65 - Първа по-опасна атака за Монтана, в която гостите стигат до първия си корнер, но нищо повече.
81 - Силен изстрел на Златински е спасен от Цветковски.