Локомотив (Пловдив) успя донякъде изненадващо да победи с 2:0 снощи Литекс и най-после да прекъсне лошата си серия. "Смърфовете" бяха в поредица от пет последователни загуби, но при дебюта на временния треньор Христо Колев-Бащата ликуваха, доставяйки радост на феновете си.

"Черно-белите" нямаха победа на собствен терен от 13 април - 2:0 над ЦСКА. Последният успех за първенството пък беше 2:1 при гостуването на Хасково на 2 август, след което последваха 7 мача, в които Локо (Пд) записа 6 загуби и 1 равенство.

Справка на БЛИЦ показва, че "смърфовете" не бяха отбелязвали гол от точно 564 минути. В 23-ата минута снощи защитникът на Литекс си забоде автогол, а последното попадение на сметката на Локо (Пд) датираше от 4-ия кръг при загубата с 1:4 от Лудогорец. В 89-ата минута тогава Бирсен Карагерен бележи почетния гол за "черно-белите".

Снощи и Мартин Камбуров се разписа, което е гол №100 за него в "А" група с екипа на любимия му Локомотив (Пловдив).