Лидерът в класирането на Североизточната "В" група Спартак 1918 (Варна) записа убедителна победа с 6:0 срещу Бенковски (Бяла). Мачът бе от 24-ия кръг, който се игра във вторник.

Въпреки работния ден и лошите метеорологични условия, над 200 фенове подкрепиха "соколите". Домакините не оставиха никакъв шанс на съперника и изпълниха прогнозата на треньора си Димитър Трендафилов за много попадения. Те имаха да си връщат за изненадващото равенство от есенния полусезон. Атаките се заредиха от самото начало и головете на закъсняха. В 12-ата минута защитникът Станислав Иванов засече с глава центриране отляво в мрежата.

Малко след него Андреев и Ганчев пропуснаха да удвоят, но това все пак направи Георги Димитров в 23-ата минута. Спартак уби интригата в мача малко преди края на полувремето. В 42-ата Илчо Илчев бе изведен сам срещу вратаря след две ефектни двойни подавания и забоде топката в ъгъла за 3:0.

На полувремето треньорът на "соколите" Димитър Трендафилов направи и трите си смени, за да даде шанс за изява на Дарин Андонов, Станислав Желязков и Румен Александров. Те влязоха на мястото на Дончев, Андреев и Илчев. Капитанската лента сложи младият Георги Димитров.

Александров се отчете с попадение в 66-ата минута, когато спря топката в наказателното поле след корнер и я прати мощно в мрежата за 4:0. Спартак продължи да реди атаките, но чак в 89-ата мин се разписа Симеон Ганчев, след като навърза няколко бранители в наказателното поле, финтира вратаря и от малък ъгъл намери мрежата. В продължението Пламен Иванов се измъкна от защитата и по диагонал от наказателното поле разстреля вратаря за крайното 6:0.

Това е втората най-голяма победа за Спартак този сезон след успеха със 7:1 над Белица през септември. "Соколите" са убедително на първото място в класирането, като събраха 58 точки, а гостите остават на 10-ата позиция с 23. В неделя Спартак гостува на Черноморец (Бяла).

СПАРТАК 1918 - БЕНКОВСКИ (Бяла) 6:0
1:0 Станислав Иванов (12), 2:0 Георги Димитров (23), 3:0 Илчо Илчев (42), 4:0 Румен Александров (66), 5:0 Симеон Ганчев (89), 6:0 Пламен Иванов (90)

СЕВЕРОИЗТОЧНА "В" ГРУПА - 24 КРЪГ

Oт 12 април (вторник)
Фенски Спартак (Вн) - Скрита сила (Мъдрево) 0:3 служ.
Макак (Шумен) - почива

Резултатите по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24

14."Ботев" (Нови пазар)        21    2   3  16    9:57    9
15.Шабла (Шабла)               21    7   4  10   23:35   25 (отказал се)
16.Фенски Спартак (Вн)         21   10   2   9   34:30   32 (отказал се)
----------------------------------------------------------------
--.Спортист (Генерал Тошево)   10    1   2   7    6:31    -
--.Кубрат 2007 (Кубрат)         9    0   3   6    5:28    -
Програмата за 25 кръг
На 17 април (неделя) от 16:00 часа
Макак (Шумен) - Фенски Спартак (Вн) 3:0 служ. (мачът няма да се играе заради отказ на Фенски Спартак от по-нататъшно участие в първенството)
Септември (Тервел) - Суворово
Девня - Преслав (Велики Преслав)
"Ботев" (Нови пазар) - Шабла 3:0 служ. (мачът няма да се играе заради отказ на Шабла от по-нататъшно участие в първенството)
Черноморец (Бяла) - Спартак 1918 (Варна)