Футболният отбор - ветерани на "Ботев" (Пловдив) продължава своя международен живот. Докато чакат новото първенство в своята възрастова група, шампионите на България поддържат форма с приятелски срещи. В неделя незабравимите "жълто-черни" майстори излязоха в мач срещу сборен отбор, съставен също от ветерани, на областта Пирея, Гърция.

Ветераните на "Ботев" демонстрираха за пореден път своята класа и се наложиха с 4:1, обръщайки резултата от 0:1 с голове на Димчо Беляков, Марин Бакалов, Пламен Петров и Иван Кочев.

Мачът се игра на базата в Коматево в две полувремена по 35 минути и бе ръководен от международния рефер Камена Георгиева. Вече порасналите "канарчета" ще върнат визитата на своите връстници от Пирея, като ще гостуват в Атина през месец октомври тази есен.