Славия спечели с класическото 3:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в мач от първия кръг във втората шестица на "А" група. Нов силен двубой за "белите" изигра капитанът Радослав Василев. Нападателят отбеляза два от головете в срещата със "смърфовете", след като преди дни беше главно действащо лице и при гостуването на Хасково (5:1). Днес Ради Василев направи 2:0 в 51-ата минута, след което бе точен и в 54-ата за класическия успех. Преди него се разписа Петър Атанасов - в 35-ата минута.

За Локомотив (Пловдив) това е шеста поредна загуба, след която "смърфовете" остават в близост до зоната на изпадащите - на 10-ото място с 20 точки. Славия е девети с 26 точки.

"Белите" имаха надмощие в началните минути и пропуснаха да поведат в резултата, след като удари на Димитър Везалов и Радослав Василев не попаднаха в целта. Гостите отговориха с два удара, които бяха отразени от Марио Кирев, който пази и днес вместо ветерана Георги Петков.

В 32-ата минута избраниците на Иван Колев организираха хубава атака, при която Петър Атанасов и Иван Вълчанов комбинираха, но изстрел на последния не намери очертанията на вратата. Три минути след това Василев се пребори в наказателното поле с бранител на гостите и подаде на Атанасов, който от няколко метра нямаше проблем да преодолее Йордан Господинов за 1:0.

В 41-ата минута Карлос Фонсека удари греда, след подаване на Жереми Манзоро.

В началото на втората част Радослав Василев блесна с 2 гола, които реализира в рамките само на 3 минути. В 51-ата минута капитанът на Славия се разписа, след като преодоля Диян Молдованов и стреля покрай Господинов - 2:0. В 54-ата Петър Атанасов пусна пас в дълбочина към Василев, който надбяга отбраната на Локо (Пд) и направи 3:0.

В 72-ата минута Диего Фераресо можеше да направи преднината на "белите" още по-убедителна, но гредата спаси Йордан Господинов. В 76-ата минута пред "смърфовете" се откри най-чистото положение за почетен гол, но Спас Делев не го оползотвори и Славия спечели с класическото 3:0.