“Ботев” (Пловдив) победи с минималното 1:0 Сливен в дербито на 12-ия кръг на Източната “Б” група. Единственото попадение реализира още в 7-ата минута защитникът Ангел Рахов. Това е първа победа за треньора на “канарчетата” Милен Радуканов за първенство. Преди няколко дни наставникът спечели, но в контрола срещу Брестник. След успеха “Ботев” излиза на 5-о място във временното класиране с 20 точки, колкото има третият Сливен и четвъртият Любимец. “Жълто-черните” обаче са с по-лоши показатели. В следващия кръг на “Ботев” предстои нов тежък мач, срещу втория в таблицата Черноморец (Поморие).

На трибуните на стадион “Христо Ботев” присъстваха малко повече от 2000 зрители, които станаха свидетели на нервен и оспорван двубой. Главният съдия Ивайло Стоянов показа общо 11 жълти картона, а в края на срещата футболистите се спречкаха, но не се стигна до по-сериозни инциденти.

Още в 7-ата минута бранителят Ангел Рахов откри резултата в полза на домакините. След центриране от корнер защитникът с глава засече топката във вратата на Сливен. Три минути по-късно Петър Атанасов получи добро подаване в наказателното поле и след като преодоля вратаря на Сливен, не успя да вкара топката във вратата. В 17-ата минута Курдов прехвърли отбраната на гостите и намери Тодор Неделев, но след негов удар вратарят спаси. В 37-ата минута Гаджалов с шпагат предотврати опасно подаване към Ивелин Костов от Сливен, който оставаше на чиста позиция.

В 54-ата минута един от най-добрите на терена Ангел Рахов имаше чудесна възможност да отбележи второ попадение. Бранителят излезе на добра позиция, но след удар с левия крак не застраши вратаря Караманов. В 74-ата минута гостите уцелиха гредата зад вратаря на “Ботев” Амбарцумян. Футболист от състава на гостите изненада стража с удар от около 35 метра в гредата. До края двубоят се изнерви, играчите правеха чести фаулове. В последните минути се спречкаха след по-грубо нарушение и не се игра около две минути. “Ботев” запази крехката си преднина и устиска победата./БЛИЦ

“Ботев” – Сливен 1:0
1:0 Ангел Рахов (7)

“Ботев:
1.Амбарцумян, 33.Аргинов, 14.Рахов, 13.Гаджалов, 17.Ив. Димитров, 3.Байрев, 30.Александър Александров, 11.Христов, 8.Тодор Неделев, 16.Атанасов, 39.Атанас Курдов
Резерви: 23. Николов, 5. Домакинов, 4. Вл. Байрев, 20. Манчев, 9. М. Стефанов, 7. Асенов, 2. В. Василев
Треньор: Милен Радуканов

Сливен: 12.Караманов, 6. Динев, 5. Якуб Идризов, 23. Хашев, 18. Ст. Георгиев, 16. Ив. Иванов, 2. Ив. Петров, 10. В. Веселинов, 9. Костов, 25.Стайко Стойчев, 19. Св. Петров
Резерви: 1. Господинов, 22. Камбуров, 14. Чанев, 24. Филипов, 21. Антонов, 17. Крумов, 4. Д. Тодоров
Треньор: Димчо Ненов