Нападателят на националния ни отбор Димитър Рангелов се разписа още в първия си мач след близо петмесечно отсъствие от терените заради контузия. Той се появи като резерва при победата на Борусия (Дортмунд) с 3:0 над Байер (Леверкузен) в дербито на 27-ия кръг в Бундеслигата, като му бяха нужни само 14 минути, за да вкара първия си гол в германския шампионат.

В 48-ата минута Лукас Бариос подаде чудесно към Кевин Гроскройц, който се озова сам срещу Рене Адлер. Вратарят на гостите реагира блестящо и отклони топката на сантиметри от гредата. Последвалият ъглов удар обаче доведе до попадението. Хайнал центрира, Патрик Овомойела продължи топката към Бариос и той от малка дистанция откри – 1:0 за Борусия.

Възпитаниците на Юрген Клоп продължиха вихрено второто полувреме и Бариос можеше да се разпише за втори път в 59-ата минута, когато видя, че Адлер е излязъл напред и с шут от почти 50 метра се опита да го прехвърли. Изстрелът се оказа изключително точен и само намесата на Адлер в последния момент предотврати гола. Попадението обаче не закъсня и само минута по-късно Борусия водеше с 2:0. След подаване на Мохамед Зидан топката стигна до Бариос и той хладнокръвно закръгли головете си този сезон на 15.

В 73-ата минута на терена на мястото на Бариос се появи Димитър Рангелов, който не беше играл от 30 октомври 2009 година. В 87-ата минута българинът вкара първото си попадение за Борусия (Дортмунд), след като отне топката в средата на терена, напредна и хладнокръвно оформи крайното 3:0./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ

Кьолн – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Ройс (56), 1:1 Манише (79)

Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн 2:1
0:1 Клозе (7), 1:1 Цоумоу (87), 2:1 Фенин (89)

Нюрнберг – Хофенхайм 0:0

Щутгарт – Хановер 2:0
1:0 Марика (36), 2:0 Марика (54)

Вердер – Бохум 3:2
0:1 Шестак (14), 1:1 Писаро (58), 1:2 Дедич (63), 2:2 Марин (65), 3:2 Фрингс (81)

Фрайбург – Майнц 1:0