Децата (родени 1997 година) на Локомотив и “Ботев” направиха равен 1:1 в дербито на Пловдив. Двубоят се игра на помощния терен на Лаута. Възпитаниците на Асен Чотров отстъпваха физически на “канарчетата”, но играха равностойно срещу първия във временното класиране. Първото по-сериозно положение за домакините изпусна Митко Данов, който остана сам срещу вратаря Бояджиев, но стреля в аут. “Жълто-черните” отговориха с греда от пряк свободен удар на Петър Ангелов. В 19-ата минута Данов изведе Локомотив напред в резултата след далечен удар от около 30 метра. Вятърът промени движението на топката и изненада вратаря на “канарчетата”. “Ботев” стигна до равенството в 27-ата минута. Със силен и плътен удар от фаул Виктор Пенчев прокара топката покрай стената и разстреля вратаря Мюмюн./БЛИЦ