Старши кинезитерапевтът на Локомотив (София) Дарин Мартинов повече няма да бъде част от клуба, научи БЛИЦ.
Той се разделя с "железничарите" след период от 2 години, в който имаше ключова роля в развитието и организацията на медицинския сектор в клуба. Освен с представителния отбор, Мартинов работеше активно и с футболистите от детско-юношеската школа, като участваше в процесите на рехабилитация и превенция на травми.
Паралелно с практическата си дейност, той развива и научно-изследователска работа в областта на спортната кинезитерапия, като през тази година представи научен доклад на международна конференция, посветен на силовите характеристики и асиметриите при професионални футболисти.
Към младия специалист има интерес от други клубове и организации. Съвсем скоро ще стане ясно къде ще продължи професионалния си път.
