България загуби с 0:2 от Полша в контрола, играна на стадион "Полония" във Варшава навръх националния ни празник 3 март. Срещата бе първа за селекцията на Станимир Стоилов за 2010 година.

"Трикольорите" до голяма степен разочароваха с представянето си тази вечер и не успяха да се противопоставят на домакините. Точни във вратата на Димитър Иванков бяха Якуб Блажчиковски и Роберт Левандовски. Дебют за България направи Йордан Милиев. Защитникът на Левски се появи в игра на стадион "Полония" в 77-ата минута, заменяйки Иван Иванов.

Стоилов и избраниците му могат да бъдат доволни, че си тръгнаха само с два вкарани гола, тъй като Иванков на няколко пъти спаси сигурни попадения в мрежата си.

Първото попадение за Полша падна малко преди почивката. В 43-ата минута съотборникът на Димитър Рангелов в Борусия (Дортмунд) Якуб Блажчиковски получи топката вляво от вратата на Иванков, нахлу и от малък ъгъл реализира. Секунди преди края на първото полувреме отбраната ни се отчете с ново неразчетено действие и като по чудо не падна втори гол в мрежата ни. Блажчиковски нахлу отдясно, шутира и топката се отби в гредата, след това попадна в Обраняк, който два пъти стреля, и при двете ситуации Иванков се намери решително, спасявайки. Преди почивката близо до гол за България бяха Димитър Бербатов на няколко пъти, както и Веселин Минев.

В началото на втората част Стоилов изкара от игра нападателите си Димитър Бербатов и Ивелин Попов. На терена се появиха Велизар Димитров и Валери Божинов. В началните минути "трикольорите" упражниха натиск. Пред Чавдар Янков и Валери Божинов се откриха възможности за изравняване, но те не бяха реализирани. В 62-ата Роберт Левандовски удвои преднината на домакините. Иван Иванов сгреши в средата на терена, предоставяйки топката на противника, Якуб Блажчиковски я подаде на Левандовски, който си я поведе с глава и озовал се сам срещу Иванков го разстреля с десния крак - 2:0.

До края не падна нов гол и така Станимир Стоилов и избраниците му записаха загуба в първата си среща за 2010 година. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК!

ПОЛША - БЪЛГАРИЯ 2:0
1:0 Якуб Блажчиковски (43), 2:0 Роберт Левандовски (62)

ПОЛША: 1.Томас Кушчак, 3.Марцин Ковалчук, 14.Михал Жевлаков, 17.Камил Грик, 5.Дариуш Дудка, 9.Рафал Муравски (85-4.Мачей Садлок), 18.Радослав Майевски (46-24.Мачей Рибус), 15.Славомир Пешко (59-20.Томаш Йодловиец), 16.Якуб Блажчиковски (78-23.Патрик Малечки), 10.Людовик Обраняк (46-7.Мачей Ивански), 9.Роберт Левандовски (74-21.Давид Новак)
Резерви: 12.Себастиан Пжировски, 4.Мачей Садлок, 20.Томаш Йодловиец, 24.Мачей Рибус, 7.Мачей Ивански, 21.Давид Новак, 23.Патрик Малечки

БЪЛГАРИЯ:
1.Димитър Иванков, 16.Живко Миланов, 6.Станислав Ангелов, 15.Иван Иванов (77-3.Йордан Милиев), 5.Веселин Минев (87-23.Костадин Стоянов), 8.Чавдар Янков (77-21.Иван Стоянов), 22.Георги Сърмов, 10.Стилиян Петров, 7.Благой Георгиев (69-20.Мартин Камбуров), 9.Димитър Бербатов (46-11.Валери Божинов), 13.Ивелин Попов (46-18.Велизар Димитров)
Резерви: 12.Николай Михайлов, 3.Йордан Милиев, 23.Костадин Стоянов, 18.Велизар Димитров, 20.Мартин Камбуров, 21.Иван Стоянов, 11.Валери Божинов