Доскорошният треньор на ЦСКА Милен Радуканов започна с грешна стъпка работата си в “Ботев” (Пловдив). “Канарчетата” загубиха с 0:1 като гост на Спартак (Варна) в последен мач от 11-ия кръг на Източната “Б” група. Недоволни от играта на своите любимци феновете от Пловдив си тръгнаха след 70-ата минута.

Поражението е разочароващо за младия специалист, който е натоварен с тежката задача да класира “жълто-черните” в “А” група. “Соколите” също бяха с нов треньор в мача. Димитър Трендафилов се завърна в клуба с успех.

Единственият гол падна още в 12-ата минута и негов автор бе Янаки Смирнов. Той засече с глава центриране на опитния Марин Петров. Три минути по-късно звездата на “Ботев” Атанас Курдов изравни, но попадението му бе отменено заради игра с ръка.

При 1:0 “канарчетата” натиснаха, но играта бе много накъсана от нарушения. Така повече попадения не бяха реализирани и Спартак спечели с 1:0.

С трите точки тимът от Варна остава на 9-ата позиция в класирането, а “Ботев” е пети.

Спартак (Варна) – “Ботев” (Пловдив) 1:0
1:0 Янаки Смирнов (12)

Спартак: 12.Марков, 23.Венков, 71.Желязков, 21.Р. Тодоров, 15.Б. Илиев, 22.Б. Беадиров (87 - Иванов), 14.Д. Димов, 7.М. Петров (66 - Илчев), 32.Г. Динков, 70.Кателиев, 20.Я. Смирнов (90 - Андреев)

“Ботев” (Пд): 1.Амбарцумян, 17.Димитров, 13.Гаджалов, 5.Домакинов, 11.Христов, 4.Вл. Байрев, 14.Рахов, 30.Александров, 39.Курдов, 8.Неделев (66 - Атанасов), 3.Д. Байрев (79 – М. Стефанов)