Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик разочароваха тотално на старта на Първа професионална лига. Новаците в родния елит направиха 0:0 в първи мач от новото първенство, който няма да се запомни с особени футболни достойнства.

Срещата се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив, тъй като клубното съоръжение на "железничарите" все още не отговаря на изискванията на БФС.

Началните минути на двубоя бяха динамични, като двата отбора създадоха по едно добро положение за гол.

В 5-ата минута Николай Дюлгеров стреля от около 25 метра, но стражът на домакините Стефано Кучнев изби в корнер с акробатичен плонж. Отговорът на "железничарите" не закъсня и в 7-ата минута  Стоян Колев трябваше да се намесва решително след удар на Венцислав Керчев.

Постепенно темпото на игра спадна и играчите на двата тима трудно създаваха напрежение пред някоя от двете врати.

Най-интересната ситуация за гол дойде в последните секунди на първата част. Локомотив стигна до корнер, след чието изпълнение се стигна до разбъркване в наказателното поле на бургазлии. Топката попадна в Мартин Кавдански, който от два метра стреля право в тялото на Стоян Колев.

Десет минути след почивката Локомотив (Горна Оряховица) бе близо до първи гол, но Тихомир Кънев стреля неточно от добра позиция. В 65-ата минута Кoстадин Хазуров от Нефтохимик стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на Стефанов Кунчев.

В 79-ата минута гостите стигнаха до изключително добра възможност за гол, но играч на Нефтохимик не съумя да преодолее противниковия страж. Малко по-късно и домакините стигнаха до голово положение, пропиляно с лекота от Тихомир Кънев.

В крайна сметка зрителите не видяха попадения в първия мач от новата Първа лига и двата тима си поделиха по точка.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - НЕФТОХИМИК 0:0

Срещата по минути тук:
5 - Страхотен шут на Дюлгеров от 25 метра, но Стефанов Кунчов изби в корнер.
7 - Венцислав Керчев отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Стоян Колев се намеси.
23 - Тихомир Кънев стреля от дистанция, но топката излиза в аут.
45+1 - Невероятна възможност за домакините. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в полето на бургазлии. Топката попадна у Мартин Кавдански, който от 2 метра стреля право във вратаря.
Край на първата част!
-----------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Kрасен Трифонов беше изведен на добра позиция, но стреля неточно и топката излезе в аут.
65 - Хазуров засече с глава центриране на Емануил Манев, но топката попадна право в ръцете на Кунчев.
79 - Страхотна възможност за Нефтохимик, но Стефано Кунчев блесна с невероятна намеса.
82 - Смирнов отклони леко с глава топката към Тихомир Кънев, който от близка дистанция стреля силно и неточно.
90+4 - Край на мача!

Локомотив (ГО): 11.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 30.Димо Атанасов jalt.jpg, 5.Мартин Кавдански, 11.Красен Трифонов, 15.Георги Каранейчев (61smqna.jpgУзунов), 10.Янаки Смирнов, 88.Йордан Апостолов, 7.Симеон Мечев jalt.jpg, 8.Милен Желев, 9.Тихомир Кънев jalt.jpg
Резерви: 23.Владислав Узунов, 91.Николай Банков, 6.Атанас Фиданин, 29.Николай Дичев, 66.Антоний Балъков, 99.Виктор Шишков, 4.Николай Христов
Треньор: Ангел Червенков

Нефтохимик: 12.Стоян Колев, 16.Боян Георгиевски, 20.Яни Пехливанов jalt.jpg, 26.Виктор Хомей, 6.Марко Ранджелович, 22.Емануил Манев, 32.Любомир Божинов jalt.jpg, 19.Михаел Орачев, 10.Александър Александров (59 smqna.jpg Чепилов), 8.Николай Дюлгеров, 24.Костадин Хазуров (67smqna.jpgЧакъров jalt.jpg)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков, 3.Иво Малинов, 11.Атанас Чепилов, 61.Георги Чакъров, 7.Иван Вълчанов, 15.Живко Петков
Треньор: Димчо Ненов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Николай Йорданов