Децата на Литекс, родени 1999 година, спечелиха Купата на БФС след победа с 1:0 срещу Векта (Пловдив). Финалът се игра на стадион “Славия” в София и обаче бе изпълнен със скандали.

Главният рефер Ангел Ангелов отсъди две дузпи за “оранжевите”, което доведе до бурно недоволство от страна на пловдивчани. Първата бе отсъдена преди почивката. Николай Янков обаче не можа да вкара, тъй като вратарят на Векта Стилиян Георгиев майсторски спаси.

В 70-ата минута Ангелов свирна втора дузпа, което бе също спорна и гневът на пловдивчани стана още по-свиреп. След дълги протести реферът за кратко укроти страстите, показвайки червени картони на Николай Иванов от Литекс и на Николай Георгиев от Векта. Този път зад топката застана вратарят и капитан на “оранжевите” Петър Петров, който хладнокръвно превърна дузпата в гол.

След края на мача целият отбор на Векта отказа да участва в награждаването в знак на протест срещу съдийството.

ЛИТЕКС - ВЕКТА 1:0
1:0 Петър Петров (70-д)

ЛИТЕКС: Петър Петров (к), Иван Турицов, Мартин Минчев, Руси Грозев, Владислав Маринов, Николай Янков, Тони Иванов, Петър Петров, Христо Тодоров, Венцислав Славов, Димитър Илиев. Треньор: Ивайло Станев

ВЕКТА: Стилиян Георгиев, Емил Канчев, Росен Гешев (к), Николай Георгиев, Димитър Алексиев, Илия Юруков, Любомир Лалов, Иван Тилев, Мартин Йорданов, Димитър Законов, Димитър Богданов. Треньор: Иван Гешев