Съдия ще заведе дело срещу трима футболисти на "Левски" (Сухач), които го пребиха по време на вчерашния двубой с лидера Червен бряг от първенството на плевенската "А" областна група. Напрежението ескалира в 72-ата минута при 0:1, когато арбитърът отсъди дузпа в полза на домакините от Червен бряг. Това беше втори наказателен удар за тях, като през първата част те бяха изпуснали първия.

Трима от ядосаните играчи на "Левски" - Георги Ванков, капитанът Николай Иванов и Александър Христов, нанесоха удари и ритници по рефера, като последният дори му скъса фланелката. Съдията веднага прекрати двубоя.

След това той си е извадил медицинско за нанесени телесни повреди и смята да търси съдебна отговорност на биячите. Тримата футболисти са със спрени състезателни права, като наказанията им ще бъдат определени след празниците.