Беласица и Марек завършиха 0:0 в дербито на Югозапада от петия кръг на Втора лига.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Дупница. Запро Динев направи пробив, който завърши с шут, но кълбото прелетя над целта. В 23-ата минута Запро Динев бе изведен очи в очи със стража на Марек, но атакуващият футболист не успя да го преодолее, стреляйки в тялото на Константин Костадинов.

В 35-ата минута футболистите на Марек пропуснаха златен шанс да открият резултата. Александър Близнаков центрира в наказателното поле към непокрития Александър Башлиев, който от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

Втората част стартира с майсторска намеса на Кирил Георгиев. В 48-ата минута Андон Гущеров засече центриране, но стражът на Беласица атрактивно изби в корнер.

След час игра домакините останаха с 10 души на терена. Аспарух Шамкалов влезе изключително грубо в тялото на Александър Башлиев, а главният съдия Димо Димов показа напълно заслужен червен картон за футболиста на Беласица.

В 88-ата минута Запро Динев бе близо до гола. Атакуващият футболист отправи удар от близка дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Добруджа и ЦСКА 1948 II също направиха 0:0 в мача помежду си от петия кръг на Втора лига.

Мачът започна с бързо темпо и технична игра и от двата отбора. Първата голова ситуация бе за Добруджа в 8-ата минута, когато след атака на Добруджа и шут на Стефан Трайков, вратарят спаси, топката попадна в Славчо Шоколаров, който я прати в аут. В 12-ата минута пак той изпълни пряк свободен удар, но топката мина над вратата на гостите. По-късно Шериф Осман отправи плътен удар към мрежата на червените, но Генадий Ганев спаси. В 32-ата мин. Емануил Манев отправи силен удар, но топката мина край вратата на ЦСКА 1948 II. Гостите имаха голова ситуация в 38-ата мин., Георги Аргилашки се справи страхотно и опази вратата си суха.

След почивката Добруджа продължи с игра в атака и с цел към гола. Атаките бяха постепенни и с дълги разигравания, след като гостите се окупираха в собствената си половина. В 60-ата мин., Шоколаров изпълни пряк свободен удар, последва шут на Шериф Осман, добавка на Преслав Йорданов, топката излезе в аут. Добруджа имаше чиста голова ситуация в 76-ата мин., когато от корнер Шоколаров центрира, Статев отправи силен удар към вратата на ЦСКА 1948, но вратарят на червените хвана топката. За грубо нарушение срещу Янчо Андреев, Мартин Атанасов от ЦСКА 1948 получи втори жълт картон и автоматично червен, след който гостите останаха с човек по-малко. В последните минути на мача Добруджа хвърли всички сили да отбележи точно попадение. В 90-ата мин. стадионът изрева за дузпа за Добруджа, но главният рефер Владимир Вълков остана безмълвен.

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ

13 август (неделя), 18:00 часа
Дунав (Русе) - Янтра (Габрово) 0:3
0:1 Даниел Младенов (48), 0:2 Даниел Младенов (50), 0:3 Петър Вуцов (61)

Марица - Черноморец (Бургас) 3:3
1:0 Дейвид Ифенаий (8), 1:1 Тодор Чаворски (12), 1:2 Даниел Иванов (16), 2:2 Валери Домовчийски (43), 3:2 Валери Домовчийски (65), 3:3 Живко Петков (85)

Септември (София) - Спортист (Своге) 2:1
0:1 Мартин Кръстев (30), 1:1 Ивайло Михайлов (39), 2:1 Христо Иванов (90+5)

Струмска слава (Радомир) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Антонио Ласков (3-дузпа), 2:0 Янев (90)

13 август (неделя), 19:00 часа
Спартак (Варна) - Бдин (Видин) 1:0
1:0 Георги Мариянов (45+1)

13 август (неделя), 19:30 часа
Черноморец (Балчик) - Литекс 3:0
1:0 Даниел Георгиев (4), 2:0 Даниел Георгиев (11), 3:0 Павел Георгиев (27)

14 август (понеделник), 19:30 часа
Монтана - Лудогорец II  3:2
1:0 Филип Ежике (10), 1:1 Йорданов (16), 2:0 Никола Борисов (28), 3:1 Филип Ежике (50), 3:2 Цветослав Петров (68-дузпа)

15 август (вторник), 18:00 часа
Добруджа (Добрич) - ЦСКА 1948 II 0:0

15 август 2023 г., вторник, 18:30 часа: