ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Богдан Томов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА 1948 загуби изненадващо у дома от Берое с 0:1 в последен мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Резервата Джани Политино (89) се разписа секунди след влизането в игра накрая и донесе трите точки на гостите.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някоя от възможностите си. В 10-ата минута Неделко Пишчевич подаде към Симеон Димитров, който му върна топката, а сърбинът от около 12 метра потърси далечния ъгъл, но не затрудни Артур Мота. Десет минути след това Берое пропусна първата си добра възможност в мача. Себастиян Вия демонстрира страхотен поглед над играта, след като овладя топката в центъра. Колумбиецът с отлично подаване намери Франсиско Сагардия, който овладя в наказателното поле и от удобна позиция опита силен шут, който премина опасно покрай вратата.

В 32-ата минута Талис от домакините опита силен удар в долния десен ъгъл, но Мота успя да избие в корнер. Малко след това шут на Пишчевич от далечна дистанция не намери целта. В 37-ата минута и Педриньо не успя да намери очертанията на вратата с удар от около 12-13 метра.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

След почивката в 53-ата минута заралии пропуснаха отлична възможност да поведат. Реян Даскалов сбърка в центъра на терена, а топката се озова в Себастиян Вия. Звездата на гостите с чудесен пас между краката на Росен Божинов изведе Франсиско Сагардия сам срещу Петър Маринов. Уругваецът обаче се забави и беше застигнат от Даскалов, който му попречи да нанесе голов удар. Четири минути след това Карлос Алгара можеше да си вкара автогол, но Артур Мота внимаваше и спаси. Минута след това Петър Маринов се справи с удар от далечна дистанция на Себастиян Вия.

В 62-ата минута Берое осъществи опасна контраатака, след като Карлос Алгара отне топката от Пишчевич. Кълбото се озова в Себастиян Вия отдясно, а колумбиецът напредна, премина през Росен Божинов и нанесе удар от малък ъгъл, който Петър Маринов изби в корнер. След неговото изпълнение Франко Минго отправи опасен удар с глава, но над вратата.

В заключителните минута настъпи развръзката в срещата. Първо в 87-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле отляво и отправи силен удар, който Мота успя да избие. Две минути след това Хуан Пабло Саломони отне топката от Педриньо пред своето наказателно поле, а бразилецът поиска нарушение. Десният защитник подаде към Себастиян Вия, който от своя страна изведе влезлият преди секунди в игра Джани Политино сам срещу Петър Маринов. Вратарят спаси първия удар на халфа, но топката се върна в аржентинеца, който не сбърка от втория си опит за 0:1.

За заралии това е трети пореден мач в efbet Лига без поражение, докато пропадането на ЦСКА 1948 продължи, като отборът на Николай Панайотов е без победа през пролетния полусезон и заема шеста позиция с 37 точки. В следващия кръг ЦСКА 1948 ще приеме Ботев Враца, докато за Берое, който е десети с 32 пункта, предстои дербито на Тракия с Ботев Пловдив.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 0:1
0:1 Джани Политино (89)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10 - Неделко Пишчевич получи подаване на границата на наказателното поле, но изстрелът му беше уловен от вратаря на Берое.
13 - Джонатан Перейра получи подаване на втора греда, след което последва негово успоредно на голлинията подаване за Радослав Кирилов, който закъсня със стотни от секундата, за да вкара гол.
20 - Себастиан Вия показа хубава техника и изведе Франсиско Сагардия в наказателното поле на домакините с прецизен пас, но той стреля неточно.
32 - Талис отправи силен изстрел от далечно разстояние, но Мота показа отличен рефлекс и изби в корнер.
36 - След бърза комбинация Педриньо насочи технично от двадесетина метра, но високо над горната греда.
45 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Вия изведе по прекрасен начин Сагардия, който обаче се забави и защитник на домакините му открадна топката.
56 - Радослав Кирилов показа отлична техника, проби и центрира към Пишчевич. Там обаче Карлос Алгара стигна първи до топката и можеше да я прати в собствената си мрежа, но Мота се намеси.
57 - Себастиан Вия пробва късмета си от далечно разстояние, а Петър Маринов спаси без проблем.
63 - Вия пропусна най-добрия шанс в мача до този момент. Той получи топката, справи се със съпротивата на Росен Божинов, и стреля по диагонала, но Маринов изби в корнер.
64 - Франко Рамос се извиси над всички при центрирането от корнер и отправи удар с глава, но той премина над напречната греда.
77 - Педриньо стреля от дистанция, но не затрудни Мота.
78 - Вия проби по левия фланг и върна към непокрития Дамян Йорданов, който обаче не нацели добре топката.
87 - Педриньо стреля мощно с левия крак, но Мота отново бе на точното място, за да се намеси.
89 - ГОООЛ за Берое! Педриньо бе блокиран на границата на наказателното поле и гостите подеха контраатака, при която влезлият като резерва секунди преди това Джани Политино не успя да вкара на Маринов от първия си опит, но при добавката не сгреши за 0:1.
90+5 - Край на мача! ЦСКА 1948 загуби от Берое с 0:1.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 2. Джонатан Перейра , 3. Росен Божинов, 22. Реян Даскалов , 19. Стив Фуртадо, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (64Антонио Вутов ), 8. Педриньо, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К) - 87. Симеон Димитров (469. Бирсент Карагарен)
Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Теодор Иванов, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев
Треньор: Николай Панайотов

БЕРОЕ: 1. Артур Мота  – 5. Лучано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони  – 21. Дамян Йорданов (8025. Муса Диало), 11. Уерик Каетано (88' - 10. Джани Политино ), 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (8098. Роналдо Камара), 6. Жорди Говеа (К) – 9. Франсиско Сагардия (73Вини Трибуле), 22. Себастиан Вия
Резерви: 23. Родриго Ачинели, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара, 10. Джани Политино, 8. Хавиер Силго
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Петър Кузев
Стадион: "Витоша", с. Бистрица

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР