Септември (Симитли) се класира на 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Втородивизионният тим се наложи като гост с 3:1 над участника в Североизточна "В" група Локомотив (Горна Оряховица).

Любопитното бе, че домакините се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в тяхна полза, а единственото попадение до почивката реализира Тодор Господинов в 43-ата минута.

На полувремето старши треньорът на Септември (Симитли) Стефан Гошев извърши две смени, като на мястото на Георги Караканов в игра влезе Георги Ковачев, а Ивайло Лазаров бе заменен от Даниел Дюлгеров. Именно Дюлгеров се превърна в печелившият жокер за гостите, вкарвайки хеттрик в рамките само на 9 минути. Попаденията във вратата на Локо (Горна Оряховица) паднаха в 49-ата, 51-ата и 58-ата минути.

Победата е първа за старши треньора Стефан Гошев, откакто пое тима от Симитли, пише е-79. Под негово ръководство Септември записа 4 равенства и 1 загуба в първенството на Западната "Б" група.

Гостите от Симитли бяха без двама основни футболисти в лицето на Антон Тодоров и Цветелин Ралчовски, които получиха червени картони при загубата с 0:1 в предишния кръг от Пирин (Гоце Делчев).

Съставът на Септември (Симитли): Васев, Топузов, Ризов, Кацарски, М. Илиев, Лазаров (46-Дюлгеров), Караканов (46-Ковачев), Мангурев, Гущеров, Ат. Николов, К. Стоянов.