Лудогорец записа трудна седма поредна победа в шампионата. Тимът от Разград едва би като гост “Ботев” (Враца) с 1:0 в среща от 8-ия кръг. Единствения гол реализира резервата Иван Стоянов в 90-ата минута. Възпитаниците на Ивайло Петев излизат временно на първо място с 22 точки, втори е ЦСКА с 21, но с мач по-малко.

Домакините от Враца бяха без основния си нападател Бранимир Костадинов. В негово отсъствие атаката бе водена от Иван Коконов и Кирил Михайлов. За Лудогорец титуляр излезе получилият повиквателна за националния тим Михаил Александров. Емил Гъргоров отново се изявяваше в предни позиции, като не спираше да тормози защитата на съперника. Силно игра и бившият играч на “Левски” Мирослав Иванов.

Първото полувреме премина под доминацията на гостуващия тим. Защитата на “Ботев” обаче се справяше с набезите на Бадема, Миро Иванов и Марселиньо. Отличен на вратата на тима от Враца беше Веселин Цветковски, който се превърна в герой за тима и ако не бяха намесите му, гостите спокойно можеха да вкарат 4-5 гола.

Още в 4-ата минута Йордан Минев бе изведен очи в очи със стража, но би в тялото му. Последваха силни минути за гостите, но не стигаха до чисто положение. В 20-ата минута Гъргоров получи топката на границата на малкото наказателно поле, обърна се и стреля между двама. Шутът обаче бе избит от Цветковски. При паса към бившия халф на ЦСКА имаше съмнения за засада и пасивността на страничния рефер вбеси Атанас Джамбазки, който опита да нахлуе на терена.

В 36-ата минута гол на Александър Барт с глава бе отменен. Причината за това бе нарушение в нападение на Гулдан.

Второто полувреме започна с по-атакуваща игра на домакините. Първи Иван Коконов имаше шанс да отбележи, но от малкото наказателно поле не успя да нанесе хубав удар. Последва нова добра атака, но защитата на Лудогорец се справи.

В 57-ата минута гостите получиха шанс след далечен удар на Михаил Александров, но Цветковски изби. При добавката Мирослав Иванов би неточно.

Към 70-ата минута ситуацията не терена се изнерви. Двата тима започнаха да правят ненужни нарушения, което накъса играта. Смени и в Лудогорец и в “Ботев” допълнително не позволиха на отборите са създадат нещо интересно.

Коконов получи нов шанс за гол в 72-ата минута, но се засуети и Голубович му отне. Цветковски показа отличен рефлекс в 80-ата минута, когато изби опасен удар на Барт с глава след центриране от ъглов удар. В последните минути натискът на гостите от Разград се усили, домакините се прибраха пред наказателното си поле и логично се пропукаха в защита.

В 90-ата минута резервата Иван Стоянов донесе успеха на Лудогорец. Бившият национал вкара красив гол от воле след центриране отдясно. Бившият ас на ЦСКА заби топката под гредата на Цветковски, който капитулира след поредица решителни спасявания./БЛИЦ

Мачът по минути тук

"БОТЕВ" (Враца) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Иван Стоянов (90)

3_4.JPG“Ботев” (Вр): 33.Веселин Цветковски, 11.Кирил Динчев, 4.Росен Ванков, 16.Ковачев, 6.Тихомир Найденов, 8.Светослав Валериев, 5.Николай Николов, 22.Руслан Куанг (76 - Ценовски), 7.Симеон Мечев (60 - 19.Христов), 17.Иван Коконов, 10.Кирил Михайлов (64 - Данчев)
Резерви: “Ботев”: 1.Митов, 19.Николай Христов, 25.Траян Траянов, 9.Ивайло Данчев, 20.Димитър Георгиев, 23.Митко Ценовски, 26.Асен Чалъков

ludogorec.JPGЛудогорец: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 33.Лубомир Гулдан, 5.Александър Барт, 20.Шоко, 8.Станислав Генчев (85 - Т. Колев), 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров (60 - Кешада), 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов (69 - Стоянов)
Резерви: 13.Емил Михайлов, 6.Николай Дюлгеров, 10.Тодор Колев, 73.Иван Стоянов, 11.Кешада, 21.Димо Атанасов, 77.Дувад Грабус

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Николов, Марселиньо, Мечев, Ценовски (Б)