Третият отбор на ЦСКА завърши наравно 2:2 срещу тима на Септември (Симитли) в мач от 8 кръг на Югозападната ELITBET Трета лига. Срещата се игра от 17:00 часа на клубната база в Панчарево. Точни за "червените" бяха Алесандро Николов (55') и Антон Толев (85'), а за гостите се разписаха Ивайло Иванов (70') и Тодор Траянов (76' дузпа).

Първото полувреме премина под диктовката и натиска на ЦСКА, като играчите на старши треньора Румен Трифонов демонстрираха атрактивен и комбинативен футбол. Първата добра възможност за ЦСКА дойде в 11-ата минута, когато мощен изстрел на Юлиан Гилов от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Няколко минути по-късно страхотна комбинация с едно докосване между футболистите на "червените" завърши с хубав удар на Алесандро Николов. До края на полувремето чистите голови положения липсваха и така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Второто полувреме предложи 4 гола и много повече страсти. ЦСКА откри резултата в 55-ата минута, когато изстрел от дистанция на Алесандро Николов се отклони в противников играч и попадна в мрежата на гостите за 1:0. Преднината на ЦСКА бе "стопена" в рамките на 6 минути, след като гостите се възползваха от индивидуални грешки на защитниците на "армейците". Първо Ивайло Иванов отбеляза за 1:1 в 70-ата минута, а после Тодор Траянов бе точен от дузпа в 76-ата.

Появилият се като резерва Антон Толев възвърна равенството в 85-ата минута, след като засече хубаво центриране на Александър Кожухаров отляво. Така мачът завърши при резултат 2:2.

Следващият двубой на ЦСКА III ще бъде домакинство от отложения V кръг срещу Пирин (Разлог), на 11 септември (сряда) от 14:30 часа на клубната база в Панчарево.

Стартов състав: 1. Георги Гергинов (в), 8. Илиян Димитров, 4. Димитър Николов, 3. Румен Рангелов, 5. Димитър Христов, 6. Светозар Евтов, 18. Димитър Петров, 10. Алесандро Николов (к), 7. Юлиан Гилов, 11. Александър Кожухаров и 9. Павел Жабов (76' Антон Толев)
Резерви: 31. Богомил Александров (в), 2. Дилян Стойчев, 17. Валентино Върбанов, 14. Антон Толев, 16. Борислав Бенов, 19. Николай Николов, 15. Кирил Георгиев, 20. Илия Димитров, 13. Георги Караиванов
Старши треньор: Румен Трифонов