Берое победи Видима с 2:1 като гост и се утвърди в средата на класирането. Всички голове паднаха в последните 20 минути на срещата. Носителят на Купата бе спасен от резервите Златинов и Станков, а Заков вкара за домакина.

”Зелените” влязоха по-добре в мача. Петър Димитров бе активен и тормозеше защитата на домакините. В 7-ата минута той се сблъска с Александър Бранеков и съотборниците му поискаха дузпа, но съдията Георги Димитров не реагира. Едва в 29-ата минута Видима погледа към вратата на Илчев и Ангел Русев стреля, но защитник изби.

В 38-ата минута Берое получи дузпа, след като Самет Ашимов фаулира Веселин Пенев. Диан Генчев застана на бялата точка, но не стреля напълно концентрирано. Младият вратар Пламен Илиев реагира отлично и отрази удара.

Второто полувреме не се различаваше от първото, като гостите доминираха. В 70-ата минута падна и първият гол. Тодор Христов центрира, Евгени Йорданов свали и резервата Владислав Златинов разстреля вратаря за 1:0.

15 минути по-късно друга резерва показа, че Илиан Илиев има на разположение козове и на скамейката. Николай Станков получи хубав извеждащ пас и останал очи в очи с Пламен Илиев направи 2:0.

До края на мача Видима успя да върне едно попадение чрез Герасим Заков. Нападателят се възползва от отбита от Илчев топка и намали на 1:2.

След мача Берое остава на осмото място в класирането с 22 точки, а Видима е на дъното с 8./БЛИЦ

ВИДИМА – БЕРОЕ 1:2
0:1 Владислав Златинов (70), 0:2 Николай Станков (85), 1:2 Ангел Русев (88)

Видима: 22.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 3.Самет Ашимов, 6.Александър Бранеков, 24.Атанас Пашкулев (75 - Станимир Андонов), 5.Георги Стойчев, 21.Николай Цветков (46 - 17.Въргов), 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 9.Николай Владинов, 10.Герасим Заков

Берое: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 3.Тодор Тодоров, 23.Александър Томаш, 28.Веселин Пенев (85 - Павел Ковачев), 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев, 21.Тодор Христов, 88.Петър Димитров (72 - Николай Станков), 77.Георги Божанов (64 - 19.Златинов), 14.Евгени Йорданов

35 - Здравко Илиев стреля отдалеч, но Пламен Илиев улови
38 - дузпа за Берое. Ашимов фаулира Пенев.