Левски и Пирин завършиха наравно – 1:1 в среща от последния кръг на “А” група. Двата отбора играха предимно с резервни и млади футболисти. Въпреки това темпото на игра бе добро и срещата изобилстваше от интересни положения.

Първото полувреме започна с домакински натиск на “орлетата”. Галчев и Попев създадоха интересни положения, но Митрев бе блестящ на вратата. В 19-ата Николай Димитров стреля, но Иваников улови. В 25-ата минута Тиберканин получи от Цачев, но вместо да потърси комбинация стреля неточно. До почивката двата тима създадоха по едно положение, но вратарите спасиха.

Втората част започна огледално на първата. Коцев и Делев стреляха, но не отбелязаха гол. В 61-ата минута Левски получи правото да изпълни двоен удар. Тиберканин изпълни, но бранител изби от голлинията.

В 72-ата минута Делев центрира от корнер, топката бе изчистена, но от границата на наказателното поле Драги Коцев с мощен шут вкара за 1:0. В 77-ата юношата на “сините” Георги Недялков изравни след удар извън границата на наказателното поле.

Левски е шампион, а Пирин финишира в средата на класирането./БЛИЦ

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Коцев (72), 1:1 Недялков (77)

Пирин:
1.Иваников, 25.Ризов (69 - К. Стоянов), 26.Попев, 3.Бодуров 6.Г. Георгиев, 8.Наков, 18.Галчев, 28.Пеев (81 - Кацимерски), 14.Витанов, 20.Коцев, 7.Делев

Левски: 12.Митрев, 15.Бензукан, 26.Димов, 23.Бистрон (47 - С. Иванов), 34.Д. Димитров, 18.М. Иванов, 17.Недялков, 4.Чакъров, 6.Тиберканин, 19.Цачев, 24.Н. Димитров (80 - Станчев)

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картон: Витанове (П), Тиберканин (Л)

Двубоят по минути с БЛИЦ

1 - Начало на мача
2 - Опасно центриране в наказателното поле на Пирин, Ризов изчисти с глава от голлинията
5 - Галчев центрира опасно в наказателното поле на Левски, но защитата се справя
15 - Попев стреля добре, но Коцев се разминава с топката в наказателното поле
19 - Николай Димитров стреля добре, но Иваников улови
23 - Неточен удар на Недялков
25 - Цачев изведе Тиберканин, но мароканецът предпочете да играе сам, вместо да търси комбинация и сгреши
26 - Делев проби и финтира Бистрон, след което стреля, но Митрев спаси
34 - Бензукан центрира, Чакъров засече с глава, след което Цачев опита да стреля от движение, но Иваников отрази удара
45 - Край на първото полувреме
------------------------------------------------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 - Удар на Коцев излиза в аут
55 - Опасно центриране на Делев, Митрев лови
57 - Тиберканин стреля, но Иваников изби в гредата
61 - Двоен удар за Левски. Тиберканин стреля, но бранител изчисти от голлинията
65 - Юли Попев центрира в наказателното поле на Левски, но нямаше кой да засече
70 - Ново добро положение за домакините. Спас Делев проби и центрира, но Митрев улови
72 - ГОООЛ! 1:0 за Пирин. Голмайстор е Драги Коцев. Делев центрира от корнер, топката е изчистена извън пеналта, но от границата на наказателното поле Коцев с мощен шут бележи
77 - ГОООЛ! 1:1, Недялков с далечен удар изравни