Лудогорец тръгна по шампионски в новата Първа лига на България. Разградчани се забавляваха срещу Ботев (Пловдив) и записаха успех с 4:1. Треньорът Георги Дерменджиев пусна голяма част от резервните си футболисти, но това не повлия на играта на тима от Разград. Сисиньо, Марселиньо Клаудиу Кешерю и Жуниор Кишада се разписаха за Лудогорец, а Стенио бе автор на почетното попадение за "канарчетата" на Николай Костов.

Ботев изненадващо излезе напред в резултата още във втората минута. Стенио скочи най-високо при центриране от корнер и успя да насочи топката в мрежата.

Играчите на Лудогорец не се притесниха от ранното си изоставане и натиснаха своя съперник, а резултатът не закъсня. В 9-ата минута Марселиньо пусна чудесен извеждащ пас между няколко човека към Сисиньо, който озовал се сам срещу Георгиев не сгреши - 1:1.

След още 10 минути Марселиньо изведе шампионите напред. Бразилецът, който вече е български национал, направи безпомощен вратаря на Ботев с чудесно изпълнен пряк свободен удар.

Тимът на Георги Дерменджиев реши всичко малко преди почивката, когато вкара трето попадение. Костадин Стоянов събори Сисиньо в наказателното поле, а реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. Румънският национал Клаудиу Кешерю бе хладнокръвен и от отсъдената дузпа направи 3:1 за Лудогорец.

В началото на второто полувреме разградчани вкараха още един гол, с който оформиха крайното 4:1. Негов автор бе Жуниор Кишада, който получи пас от Мисиджан и с мощен удар на остави шансове за вратаря на Ботев Георги Георгиев.

Лудогорец - Ботев 4:1
0:1 Стенио (2), 1:1 Сисиньо (9), 2:1 Марселиньо (19), 3:1 Клаудиу Кешерю (44-дузпа), 4:1 Жуниор Кишада (53)

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа
Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

Срещата по минути:
2- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стенио засече с глава центрирана от корнер топка и я прати в мрежата на Борян за 1:0 за Ботев!
9- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сисиньо получи страхотен извеждащ пас от Марселиньо и озовал се сам срещу Георгиев не сгреши - 1:1!
19- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и направи безпомощен вратаря на Ботев Георги Георгиев!
22- Тодор Неделев стреля силно към долния ляв ъгъл, но Милан избива
43- ДУЗПА! Костадин Стоянов събори в наказателното поле Сисиньо и Николай Йорданов посочи бялата точка!
44- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешерю реализира от дузпата с хубав удар - 3:1!
45- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан проби по крилото и намери Кишада, който с топовен изстрел от точката на дузпата направи 4:1!
61-  Лукоки набра отдясно и върна леко назад за Кешерю, който стреля силно, но над вратата
71- Силен изстрел на Кишада, а топката мина покрай Мисиджан, който не успя от 4-5 метра да я отклони в мрежата

ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян, 5.Хосе Луис Паломино, 55.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 88.Вандерсон (54-smqna.jpg92.Джоди Лукоки), 93.Върджил Мисиджан, 6.Натанаел (74-smqna.jpg77.Витиня), 4.Сисиньо , 11.Жуниор Кишада , 84.Марселиньо (65-smqna.jpg10.Густаво Кампаняро), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 77.Витиня, 32.Игор Пластун, 18.Светослав Дяков, 10.Густаво Кампаняро, 92.Джоди Лукоки, 22.Джонатан Кафу
Треньор: Георги Дерменджиев

117.JPGБотев: 22.Георги Георгиев, 25.Крум Стоянов, 15.Костадин Стоянов, 18.Радослав Терзиев, 2.Цветомир Панов, 20.Серкан Юсеин, 16.Стенио (64-smqna.jpg9.Асен Чандъров), 7.Фелипе Бризола (90-smqna.jpg14.Яя Меледже), 37.Жоао Паоло, 8.Тодор Неделев, 73.Иван Стоянов (75-smqna.jpg88.Даниел Кутев)
Резерви: 21.Мартин Димитров, 71.Милен Кикарин, 5.Кристиан Димитров, 88.Даниел Кутев, 14.Яя Меледже, 45.Наско Милев, 9.Асен Чандъров
Треньор: Николай Костов