ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Юношеският национален тим на Португалия до 19 години разгроми България със 7:0 в последен етап от квалификациите за Евро 2013, което ще се играе в Литва. Домакините имаха тотално надмощие и можеха да запишат и двуцифрен успех. Бернардо Силва откри още в 6-ата минута, а в 18-ата Гонзало Пасиенсия покачи след асистенция на Елдер Коща. В 26-ата минута Пасиенсия вкара второто си попадение в мача след асистенция на Рафаел - 3:0. След половин час игра Коща се разписа за 4:0, а секунди преди почивката нашата защита остави и Брума да вкара за 5:0.

Единствените положения за малките "лъвове" пропиляха Гамаков и Петков. През второто полувреме домакините намалиха темпото и сякаш се смилиха над безпомощните гости. В 55-ата минута резервата Григор Долапчиев застраши вратаря на Бенфика Бруно Варела, който изби с мъка в корнер. До края остана време в игра за нашите да се появи дебютантът Георг Василев, но това не промени с нищо ситуацията. В 88-ата минута резервата Мане асистира на десния бек Жоао Консело, който отново прониза Китанов за 6:0. В добавеното време неудържимият Пасиенсия оформи своя хеттрик, а с това и крайното 7:0 за Португалия.

В другия мач от групата Дания, считан от специалистите за фаворит за първото място заедно с иберийците, разгроми Чехия с 5:0. Само победителят в групата ще се класира за европейското първенство.

Португалия - България 7:0
1:0 Бернардо Силва (6), 20 Гонзало Пасиенсия (18), 3:0 Гонзало Пасиенсия (26), 4:0 Елдер Коща (31), 5:0 Брума (45), 6:0 Жоао Консело (88), 7:0 Гонзало Пасиенсия (90+1)

Португалия: Бруно Варела, Жоао Консело, Рудинилсон Силва, Луиш Рафаел, Леандро Силва (79-Единьо), Елдер Коща (57-Жоао Тейшейра), Фабио Кардосо-капитан, Томаш Подставски, Брума (46-Мане)
Треньор: Емилио Пейше

България: Георги Китанов (Черно море), Васил Попов (ЦСКА), Радослав Терзиев-капитан ("Ботев", Пд), Петър Чобанов ("Ботев", Пд), Лазар Марин ("Ботев", Пд), Борислав Цонев ("Левски"), 77-Георг Василев (Локомотив Сф), Милен Гамаков (Нефтохимик), Георг Илиев (Болтън), Станислав Дрянов (Черноморец), 46-Кирил Десподов (Литекс), Милчо Ангелов (Черноморец), Кристиян Петков (Литекс), 46-Григор Долапчиев (ЦСКА)
Треньор: Владимир Стоянов
Съдии: Андреас Екберг, Мехмет Кулум (Швеция), Чарлз Шаап (Холандия);